Biogély, tmavé laky, krátke nechty... Všetko letí
Moderné je všetko, zhodnotila nechtová dizajnérka Martina Vicenová z bratislavského nechtového štúdia Luxury nail.
Ďalej vysvetlila, že v rámci farieb je moderná fialová, bordová a červená. "Ale dá sa povedať, že v dnešnej dobe je moderné všetko, pretože každý má svoj štýl a nápady." Čo ešte fičí, je kamuflážna francúzska manikúra na gélových nechtoch. Celé nechtové lôžko je pretreté lakom make-upového odtieňa a necht sa vymodeluje ako predĺžený - opticky teda lôžko vyzerá ako "maximálne dlhé". Francúzska manikúra môže byť biela alebo flitrová. Jednoznačne in sú aj extrémne špicaté a až gýčovito prezdobené nechty.
V nechtovom biznise pracuje Martina Vicenová už dvanásť rokov. Občas sa pousmeje nad tým, čo sa považovalo za módne v dobe, keď začínala, napríklad rôzne vodolepky. Móda sa však vracia, hoci v iných štýloch a farbách.
Prirodzené nechty
Žien, ktoré zavítajú do nechtového štúdia a majú záujem o manikúru, nie je dnes veľa. V takom prípade sa nechty pilnikujú, lakujú, ošetruje sa nechtová kožtička. Nie každá žena si ju nechá strihať, každopádne si však vyžaduje veľkú pozornosť. Názory na jej vystrihávanie sa rôznia – niektorí tvrdia, že sa to robiť musí, iní naopak, že sa to robiť nemá, zastávajú totiž názor: čím viac sa strihá, tým viac sa tvorí. Martina Vicenová sa stretla už aj s prípadmi, kedy vyslovene prerastala cez necht a v okolí nechtov vznikali krvavé trhliny, ktoré bolia a štípu a navyše to nevyzerá esteticky. "Keď sa to už raz tvorí, treba to odstraňovať, keď sa netvorí, netreba do toho "rýpať", stačí len zatlačiť, aby sa nechtové lôžko odhalilo," myslí si.
Olej musí byť
Na záver, či už sa nechty modelujú alebo sa ošetrujú prirodzené, používa sa v nechtovom štúdiu olej rôznych vôní, napríklad fréziový. Ten nechtovú kožtičku oživí, zvláčni a dodá jej potrebné vitamíny. Martina Vicenová svojim zákazníčkam radí, aby ho používali aj doma. "Treba sa tomu venovať systematicky, jednorazovo nestačí," dodala. Čo však pomáha nechtom predovšetkým, je strava. Robí zázraky, najmä ovocie so zeleninou a hlavne veľa piť, piť, piť.
Nohy
Za zaujímavú považuje Vicenová aj prácu s nechtami na nohách. Gélom sa dá dosiahnuť dlhodobý efekt, pričom použiť sa dá akýkoľvek gél – farebný, flitrový, takisto biogél, ktorý na nohách vydrží dlho. Nechty na nohách nemusia byť pekné len v lete, ale aj po celý rok. Vďaka tomu, že rastú oveľa pomalšie ako na rukách, dopĺňať ich stačí raz za 5-6 týždňov. "Sú efektné a nepoškodia sa ani pri mori. Dokonca chránia lôžko a nohy v sandálkach sú krásne, úplne iné," doplnila nechtová dizajnérka. Koho omrzia, ten si ich môže dať odstrániť a následne ošetriť pedikúrou alebo ich nechať vyrásť. Druhú možnosť Martina Vicenová neodporúča, nevyzerá to dobre.
Text a foto: Dana Závadová pre oŽene.sk