Presunúť na hlavný obsah

Koľko žien naozaj prežije pri sexe orgazmus?

Sex a vzťahy

Muži radi podľahnú dojmu, že svoju partnerku vždy privedú k orgazmu.

Vedci v USA vypracovali štúdiu, ktorá prezrádza, že žien predstierajúcich orgazmus je stále veľa. Pritom takýmto správaním škodia predovšetkým sebe a dostávajú sa do začarovaného kruhu, z ktorého ide vystúpiť naozaj ťažko.

Vedci z Indianskej univerzity odhalili fakty o predstieraní orgazmu. 85 percent mužov uviedlo, že ich partnerka má orgazmus pri každom styku. Ženy však v dotazníku tvrdili niečo iné. Orgazmus pri každom sexuálnom styku potvrdilo 64 percent žien.

Asi pätina žien v USA mužom o svojom orgazme klame. "Je to problém nedostatočnej partnerskej komunikácie. Žena buď orgazmus predstiera, alebo muža nezaujíma, či ho vôbec dosiahla," tvrdí spoluautorka štúdie Debby Herbinick. 

Zo štúdie, ktorej sa zúčastnilo 5 865  ľudí medzi 14. a 94. rokom života, vyplynuli aj ďalšie zistenia. 40 percent ľudí uviedlo, že sa venuje análnemu sexu. Pritom v podobnom výskume, ktorý sa uskutočnil začiatkom devätdesiatych rokov, takúto sexuálnu praktiku priznalo iba 20-25 percent ľudí.

Ďalším zistením je fakt, že starší ľudia používajú pri pohlavnom styku prezervatív oveľa menej ako tínedžeri. Osveta na tému bezpečného sexu zasahuje najmä mladšie ročníky.

Použitiu prezervatívu sa najviac vyhýbajú muži po štyridsiatke. Až 90 percent mužov po päťdesiatke potvrdilo, že pri poslednom pohlavnom styku prezervatív nepoužili. Štúdiu zverejnil denník NY Daily News.

Text: -bn- pre oŽene.sk
Foto: Shutterstock