Obhrýzané nechty nepriťahujú žiadneho chlapa
Podľa rúk a nechtov spoznáte človeka. Hovorí sa, že sú "zrkadlom do jeho duše".
Obhrýzate si nechty aj kožtičku okolo nich a keď prídete do styku s ľuďmi, hanblivo sa ich pokúšate skryť, napríklad do päste? Spoznávate sa? Máme pre vás dobrú informáciu. Váš podvedomý reflex je liečiteľný.
Čo pomáha?
- Strihanie nechtov. Práve lámanie nechtov a zádery zvádzajú k okusovaniu a následnej závislosti. Skúste si raz nechať nechty dorásť a potom si ich rovno zastrihnite.
- Manikúra. Tešte sa na to, ako vám nechty podrastú. Predstavujte si, že ak to prekonáte, vyberiete sa s nimi na manikúru. Mnohým ženám návšteva manikúry pomohla. Ak zbadali, ako by ich nechty mohli vyzerať vždy, nemali "to srdce", znova si ich hrýzť.
- Bezfarebný lak na nechty a rôzne iné vodičky dostupné v lekárni. Možno vám obhrýzanie nechtov spolu s lakom nebude chutiť a nadobro vás odradí.
- Kúpte si čo najviac prípravkov na nechty. Laky rôznych farieb, najrozličnejšie pilníky, leštičku, brúsnu kocku, olejček na kožtičku. Tešte sa na chvíľu, kedy ich budete môcť použiť. Verte, že ten moment je v dohľadne.
- Pilník pri sebe. Noste ho v kabelke alebo v kozmetickej taštičke. Jeden majte pre každý prípad aj v kancelárii na stole. Nech je poruke, ak sa vám necht zlomí a treba ho zarovnať. Pilníkom – nie zubami.
- Gélové nechty. Nie sú lacné a platí pravidlo: Keď už do niečoho investujeme, ťažšie si to "samozničíme".
- Žuvačka. Keď dostanete "chuť" na nechty, rýchlo siahnite po žuvačke. Uvoľňuje napätie a tá bez cukru ani neškodí zdraviu.
- Možno vám pomôže fakt, že mužov obhrýzané ženské nechty vyslovene odpudzujú.
- Psychiater – ak zlyhali všetky metódy, navštívte psychiatra. Za vašim neustálym nutkaním obhrýzať si nechty sa môže skrývať neuróza alebo iné psychické vypätie.
Čo signalizuje farba nechtov
Červeno-ružová – duševné aj telesné zdravie.
Červeno-fialová – zlá kvalita krvi. Pozor na sladkosti, tuky, oleje a povzbudzujúce nápoje.
Bordová – zvýšené množstvo mastných kyselín a nadmerný príjem živočíšnych produktov (mäso, vajcia, syry).
Bledá – nedostatočný krvný obeh, nízka hladina hemoglobínu.
Mäkké, tvrdé nechty?
Za to, ako nechty vyzerajú, môže aj strava. Slabé, lámavé a mäkké nechty majú ľudia, ktorí uprednostňujú rastlinnú pred živočíšnou, ale hojne pijú kávu, alkohol či sladené nápoje. Ľudia so silnými nechtami konzumujú veľa bielkovín a tukov živočíšneho pôvodu.
Vitamíny pre vaše nechty
Nechty potrebujú vitamíny A, B, C, D a E. Vitamínom A podporíte rast nechtov (mlieko, mrkva, paradajky, marhule, čerešne), vitamín B je prevencia pri ochorení nechtov (cereálie, chlieb, ryža, kapusta, pečienka). Odolnosť voči infekciám zvýšite vitamínom C, ktorý aj posilní cievy (kivi, zelená paprika, pomaranč). Vitamín D zo slnka a mlieka umožňuje telu využívať vápnik a vitamín E zohráva významnú úlohu svojim antioxidačným pôsobením v bunkách. Obsahujú ho cereálie a rastlinný olej.
Text: -dz- pre oŽene.sk
Foto: SHUTTERSTOCK