Presunúť na hlavný obsah

Ako sa rodí mrcha

Sex a vzťahy

Či to majú potvorky u mužov jednoduchšie, je otázne. Tak ako pri všetkom, aj tu závisí od uhla pohľadu.

Eva, 42-ročná podnikateľka, bola väčšinu svojho ženstva konzervatívna osôbka, verná svojim zásadám, manželovi... Odvšadiaľ však na ňu posledné roky zízali sexi telá, ktoré, ukrývajúc inak dosť smutnú bezduchosť, pozerali s posmeškom na jej životné hodnoty. S týmto fenoménom sa stretávala denne aj v práci u vyzývavo pôsobiacich slobodných kolegýň, ktoré za staré dievky dnes už spoločnosť nepovažuje ani v štyridsiatke. Pripadala si smiešne, všedne, nezaujímavo a strácala istotu v tom, čo považovala roky za kvalitu života. Po permanentnom vymývaní mozgu od kolegýň nenašla vnútorný pokoj ani doma pri ženských časopisoch či televíznych seriáloch, ponúkajúcich často ten horší obraz o tom, ako žijeme. A videla, ako sa správajú muži v jej okolí - neviazane a otvorene voči nástrahám slobodomyseľnejších žien, a to bez ohľadu na ich záväzky, vzťahy. Rozhodla sa skúsiť žiť podľa odvšadiaľ provokujúceho hesla: Kašli na to, čo si o tebe myslia druhí, mysli len na svoje blaho.

Mrcha má prednosť, ale nie úctu
Nahodila masku mrchy, zvolila si nekonvenčný štýl v obliekaní, mejkape, účese a do tváre si vpísala výzvu: "Milujem flirt a nemám zábrany". Keď mi o tejto žene rozprávala známa, ako dostane každého, na koho ukáže prstom, chcela som ju spoznať, neveriac že to môže takto fungovať. Išli sme spolu na kávu v trojici a skončili nad ránom v diskotékovom bare, odkiaľ však Eva odchádzala so štyrmi chlapmi, ktorých videla prvý krát v živote. Za celý ten večer zbalila skutočne všetko, čo sa okolo nej mihlo. A evidentne najmä vďaka tomu, že sa ničomu nebránila, nešetrila falošnými lichôtkami, namotávala a namotávala v každej sekunde. Dostávala za to obdiv a zožala všade úspech. Naoko. Nebola totiž dámou, ale lacnou korisťou. No neprekážalo jej nič, zaujímala sa iba o to, aby bolo dobre jej a vôbec neriešila ani možné riziká svojej frivolnosti. Bodkou za touto zvláštnou nocou bol pre mňa komentár jedného z tých neznámych chlapov, ktorí ju nakladali do taxíka. Svojim kamarátom povedal: Tak s touto k....u si užijeme! Nie ako s tými dvoma konzervami. A mojej žene ani slovo!".

Vyšlo mi z toho, že mužská sexuálna túžba je silnejšia ako čokoľvek iné, vrátane vernosti životnej partnerke či galantnosti voči morálne čistým ženám.                

Text: Monika Schönová pre oŽene.sk
Foto: SHUTTERSTOCK

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus