Presunúť na hlavný obsah

Parížska móda opäť pre všetkých - navrhuje Sonia Rykiel

Móda a krása

Francúzska návrhárka Sonia Rykiel sa dohodla na spolupráci so švédskou odevnou značkou Hennes & Mauritz.

Rykiel vytvorí pre H&M kolekciu spodnej bielizne a pleteného oblečenia na zimu 2009 a jar 2010. Pripojí sa tak k ďalším módnym návrhárom, s ktorými v minulosti firma spolupracovala.

H&M novou spoluprácou naväzuje na predchádzajúce módne kolekcie navrhnuté svetovými dizajnérmi, medzi ktorými sa objavil Karl Lagerfeld, Roberto Cavalli, Viktor & Rolf, Stella McCartney či speváčky Madonna a Kylie Minogue.

Najnovšie sa má 14. novembra v obchodoch H&M objaviť kolekcia obuvi, kabeliek, doplnkov a oblečenia firmy Jimmy Choo.

Sonia Rykiel sa od 70-tych rokov minulého storočia prezýva kráľovná pletených modelov. Vlastní luxusný módny dom, ktorý nesie jej meno, Sonia Rykiel. Podľa analytikov spolupráca so známymi menami pomáha firma H&M zvýšiť povedomie o značke po celom svete a získať povesť predajcu kvalitného tovaru.

Čistý zisk H&M za tri mesiace do konca augusta stúpol o 4,1 percenta na 3,46 miliardy švédskych korún. Firme, ktorá je druhým najväčším predajcom odevov v Európe, pomohol pokles švédskej koruny a nové obchody.

H&M mal na konci augusta v troch desiatkach krajín, vrátane Slovenska, celkovo 1840 obchodov.

Text: ČTK
Foto: SITA/AP Photo