Presunúť na hlavný obsah

Deti hviezd sú módne ikony, ich štýl láka aj bežných rodičov

Móda a krása

Známi módni návrhári a svetové značky začínajú vsádzať aj na veľmi drahú módu. pre najmenších.

Podľa rakúskeho servera kurier.at sa deti - a to najmä potomkovia hollywoodskych hviezd - totiž stále častejšie stávajú módnymi ikonami, ktoré ich vrstovníci a ich rodia chcú nasledovať.

Najobľúbenejším potomkom slávnych vo svete je podľa časopisu Forbes dcéra Toma Cruisa a Katie Holmes Suri. Za ňou nasleduje malá Shiloh rodičov Angeliny Jolie a Brada Pitta. Nestratí sa však ani ich adoptovaný syn Maddox. Pokiaľ si oblečie tričko so vzorom hlavy buldoga, budú také chcieť mnohí ďalší chlapci.

Pre dospievajúce dievčatá sa vzorom v obliekaní stala Madonnina dcéra Lourdes. Menšie slečny zase zaujíma, čo mala na sebe dcéra Willa Smitha Willow. Na stránkach časopisov ju vidieť s obrovskými slnečnými okuliarmi ako jej dvoch bratov. Detskú módu na najvyššej úrovni ponúkajú známe značky ako Dior, Burberry alebo D&G.

"Na deťoch rodičia šetria až na poslednom mieste," zistil mníchovský výskumný inštitút iconkids&youth. Trend vraj smeruje k jedináčikom, ktorí majú úplne iné postavenie a štýl. Svetoznáme firmy sa riadia heslom, že na módu nie je nikdy priskoro. Ich detské kolekcie predvádzajú malé modelky a modelovia. Ukazujú svojim vrstovníkom životrný štýl, čo práve letí.

Módny priemysel sa podľa serveru teší z rastúcich ziskov. Butikov pre najmenších aj väčšie detu pribúda ako húb po daždi. Ponúkajú všetko od kočiarov cez zmenšený dizajnový nábytok až po bižutériu a ďalšie doplnky. Napríklad kočiar Quinny Buzz je na internete zohnateľný za cenu vyše 400 eur. Pokiaľ však má extravagantný vzor, môže vyjsť až na 1500 eur.

Detské značkové predajne ponúkajú malým zákazníkom a ich rodičom tiež štýlové predajné prostredia. O tom, či sa synovia a dcéry slávnych a bohatých skutočne zaujímajú o obopnuté džínsy s rafinovanými vreckami, remienkové topánky či značkové minikabelky a chcú tráviť viac času v skúšobných kabínkach ako na ihrisku, sa vraj podľa serveru dá pochybovať.

Text: ČTK
Foto: REUTERS, SITA/AP Photo


- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus