Presunúť na hlavný obsah

Moja cesta ku kráse

Poradňa krásy

Internetový magazín oZene.sk v spolupráci s klinikou estetickej a plastickej chirurgie Mediklinik pre Vás pripravili súťaž o plastickú operáciu na každý mesiac do konca roka. Aj vy buďte odvážna a využite príležitosť byť krásna! V apríli môžete vyhrať nové prsia za 2 300 €.

Vďaka magazínu oŽene.sk sa aj vy môžete prihlásiť do súťaže o nové prsia, alebo rozhodnúť, ktorá z našich súťažiacich vyhrá plastickú operáciu za 2 300 €! Viac sa dozviete na stránke Kliniky krásy.

Nechajte sa inšpirovať príbehom Moniky, ktorá sa rozhodla podstúpiť zákrok estetickej chirurgie. Prečítajte si, čo ju privedlo k tomuto rozhodnutiu a ako celý zákrok prebiehal. 

Volám sa Monika a mám 34 rokov. Nedávno som podstúpila dva nenáročné zákroky estetickej chirurgie - korekciu horných viečok a zväčšenie pier. Som veľmi rada, že som sa rozhodla prekonať svoj strach. Pozitívne ohlasy na môj nový zovňajšok dostávam z celého okolia, z práce aj od rodiny. Ďakujem spoločnostiam Zoznam a Mediklinik za pocit, ktorý sa nedá kúpiť za žiadne peniaze a za to, že mi pomohli splniť moju túžbu.

Výsledky kliniky krásy

Takto som vyzerala pred dvoma týždňami. A teraz posúďte sami ...                   

 

Moje pery pred zákrokom.                          Nové pery.                                           

Moje viečka pred zákrokom.                            Rozdiel je obrovský.                                    

Monikina operácia od A po Z

Po konzultácii s odborníkom plastickej chirurgie Mediklinik Dr. Očenášom, ktorý mi navrhol nadvihnutie nadočnicových oblúkov, som sa rozhodla pre nenáročný zákrok APTOS, čiže „facelift bez skalpela“. Ako každá žena, aj ja sa chcem páčiť a byť príťažlivá, a preto som mala záujem aj o zväčšenie hornej pery.

Konzultácia s MUDr. Očenášom bola príjemná. Súhlasím so všetkými pravidlami.                  Operačná sála.         

 

Pred operáciou

Dúfala som, že zákrok zlepší nielen môj zdravotný stav, ale aj celkový vzhľad tváre. Klinika plastickej chirurgie Mediklinik pracuje na princípe tzv. jednodňovej chirurgie. Znamená to, že pri jednoduchších zákrokoch pacient nemusí byť hospitalizovaný na klinike, ale po približne hodinovom pozorovaní na príjemnej izbe môže ísť domov. Táto myšlienka sa mi páči, pretože si myslím, že každý človek sa cíti lepšie doma.

 

Najskôr doktor zmeral symetriu mojej tváre. Pokračoval zakreslením bodov, ktorých sa bude pri zákroku pridŕžať. Fixku som zmyla dole celkom ľahko.        

 

Operácia

Plastický chirurg Medikliniku: "Na zdvihnutie kože tváre sa používajú ihly s priemerom 1,2 mm a nite Aptos - špeciálne vlákna, ktoré majú protismerné zúbky. Vlákna Aptos sa pri pretiahnutí podkožím zachytia o tkanivo a celá niť takto drží vybranú partiu v požadovanej polohe." Viac o operačnej technike APTOS. Viac informácií o korekcii pier nájdete tu.

 

Operačný tím Mediklinik pripravený na zákrok. Chirurg sa najskôr zameral na úpravu nadočnicových oblúkov... ... a na záver si nechal tvarovanie mojej vrchnej pery.

Po operácii

Prekvapilo ma, že výsledok bol viditeľný hneď po operácii, mierny opuch nastal až večer. Počas zákroku som bolesť vôbec necítila, pretože som bola v lokálnej anestézii. Po jej vyprchaní mi stačili bežné analgetiká. Opuchnutie čela a pery v priebehu niekoľkých dní zmizlo. Zákrok mi rozjasnil a omladil tvár, už nemám unavený a vyčerpaný výraz, ale mladistvý a svieži, vďaka čomu sa zvýšilo moje sebavedomie.

 

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe