Presunúť na hlavný obsah

5 varovných signálov: Takto si odpíšete psychiku!

Zdravie

Naša nálada, ale aj zdravotné ťažkosti sú spôsobené najmä psychikou. Stres, trápenie, či slzy v niektorých situáciách ovplyvniť nevieme. Niekedy si však zaťažujeme a ničíme psychiku zbytočne. Vyhnite sa preto týmto signálom!

 

1. signál

Predsudky
Všetko, čo človeku bráni v tom, aby sa cítil príjemne, je odrazom psychiky. Vytváranie si vlastných predsudkov a myšlienok, ktoré ešte nemusia byť pravdivé nás dostávajú do úzkostlivých pocitov. Nami vytvorená realita je častokrát odlišná od tej skutočnej a jediné, čo nám tieto predsudky dali, bol stres a ťažoba.
 

2. signál

Nízke sebavedomie
Mať zdravé sebavedomie sa nepodarí každému. Niekto ho má priveľa a niekto ho zase postráda. Nedostatok viery v seba samého je príčinou vnútorného nešťastia a nespokojnosti. Ľudia s nízkym sebavedomím a minimálnou schopnosťou presadiť svoj názor sú častokrát využívaní len vtedy, keď ich niekto potrebuje.
 

3. signál

Závisť
Jedna z „najpopulárnejších“ vlastností ľudí je závisť. Málokto si však uvedomuje, že keď jej podľahne, nič tým nezmení a práve naopak, sám sebe len ublíži. Závistliví ľudia sa nechajú zožierať úspechom a šťastím iných. Závisť dokáže byť natoľko silná a intenzívna, že zmení charakter človeka – zmiznú jeho ľudské vlastnosti a city. Ak niekomu niečo závidíme v dobrom, snažme sa radšej robiť všetko pre to, aby sme to mali aj my a boli spokojní, či šťastní.
 

4. signál

Samota
Byť z času na čas sám je veľmi príjemnou situáciou, ktorú si vie vychutnať azda každý z nás. Ak je samoty a vyčlenenia sa zo spoločnosti príliš veľa, nemá to pozitívne účinky na psychiku. Človek sa cíti opustený, chýba mu pozornosť iných a v dôsledku toho sa stáva lenivým, flegmatickým, či ľahostajným.
 

5. signál

Nedostatok pohybu
Možno to znie pre niekoho ako klišé, ale naozaj to pomáha. Pohyb je liekom na mnohé ťažkosti a dynamický a skupinový šport je najlepšou možnosťou, ako vyčistiť zaťaženú psychiku. V tej sa hromadí veľa „zbytočných“ informácií, ktoré v sebe nosíme a pokiaľ „nevypneme“, tak sa na nás len a len nabaľujú.

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe