Presunúť na hlavný obsah

Najnovšie výskumy prekvapili! Je dôležitejšia krása alebo inteligencia?

Sex a vzťahy

Mnoho ľudí sa mylne domnieva, že práve fyzická krása je kľúčom k nájdeniu si potenciálneho partnera a tým pádom i cesty ku šťastiu. Napokon, tento obraz nám ustavične servírujú média prostredníctvom hlavných hrdinov filmových či seriálových príbehov. Platí to i v reálnom živote?

 

Hoci je nádherných ľudí v celosvetovom meradle ako šafránu, i tak sú práve oni propagovaní spôsobom, ako by bezhraničná krása bola zaužívaným štandardom.  Preferencie „obyčajných“ ľudí sú ale v skutočnosti celkom odlišné.

Po akých ženách muži túžia?

Na základe početných prieskumov jednoznačne vyplynulo, že voči krásnym ľuďom držíme skôr skeptický postoj a dávame prednosť človeku, ktorý je približne rovnako atraktívny ako my. Tento sklon je podľa odborníkov vrodený. Koniec koncov, i bábätká sa radšej dívajú na obyčajné, než na krásne tváre. Rovnako to vidia i muži. Čo ste o ich vkuse (zrejme) netušili?

  • Mužský mozog je uspôsobený tak, aby ho priťahovali sexuálne dostupné ženy so zdravou reprodukčnou schopnosťou. Ak si posvietime na telesné tvary, muži dávajú prednosť „zdravej váhe“ a teda i nejakým tým faldíkom navyše. Práve tento typ postavy pre nich predstavuje schopnosť ženy úspešne reprodukovať jeho gény.
  • Prieskumy taktiež potvrdili, že páni uprednostňujú ženy s detskými tvárami – veľkými očami, menším nosom, plnými perami a lícami. Tieto znaky v nich totiž prebúdzajú ochranárske pudy.  Len pre zaujímavosť, ženy to vidia odlišne. Upútajú ich obvykle muži s výraznými črtami, silnou sánkou, výrazným obočím a dominantným nosom.
  • Dobrá správa znie, že žena nemusí byť prirodzene krásna na to, aby muža upútala. Hoci krása môže byť v úvode istou konkurenčnou výhodou, prím tvorí predovšetkým schopnosť dať najavo svoju dostupnosť. Chcete vedieť, prečo majú nie príliš atraktívne ženy okolo seba množstvo nápadníkov? Vo všeobecnosti mužov lákajú znaky prístupnosti oveľa viac ako fyzická krása.

Krása alebo inteligencia?

Takmer všetky štúdie za posledných šesťdesiat rokov jednoznačne potvrdili, že vzhľad a telo ženy, ako aj ich schopnosť narábať s týmito danosťami, sú príťažlivejšie než inteligencia. V praxi to znamená nasledovné: muža musíte najskôr zaujať, až potom začne objavovať vaše vnútorné kvality. To je skrátka postupnosť, ktorou sa svet mužov a žien riadi už od nepamäti a zdá sa, že na nej nikto nič nezmení.


 

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe