Presunúť na hlavný obsah

Šokujúce fakty, ktoré ste o ženských prsiach nevedeli!

Sex

Ženské prsia sú veľmi ostro sledovanou časťou tela. Mužom sa pri pohľade na ne podlamujú kolená a ženy využívajú ich moc naplno. Sú však veci, ktoré ste o nich možno nevedeli. My vám ich prezradíme.

 

Väčšina žien nie je spokojných so svojimi prsiami. 

Podľa prieskumu zverejneného v časopise International Journal of Sexual Health až 70% ženám sa ich prsia nepáčia. Nespokojné sú najmä s veľkosťou. Tvar poprsia a bradaviek sú až na druhom a treťom mieste.

Ženy si kupujú väčšie podprsenky. 

Podľa prieskumov ženy rady svoje prednosti preceňujú a pravidelne si kupujú podprsenky s väčšími košíčkami. Naopak, obvod podprsenky, ktorý ak je malý, škodí nášmu zdraviu a chrbtici podceňujú.
Až 80% žien nosí nesprávnu podprsenku, deformujú si tak prsia a negatívne ovplyvňujú pohybový aparát.

Hranie s prsiami vzrušuje viac ako si myslíme.

Až 82% žien vzrušuje hranie s prsiami a dotyky. Avšak dávajte pozor, lebo v určitej fáze cyklu sú ženské prsia veľmi citlivé na dotyk až bolestivé. Vtedy ich treba radšej obchádzať. Toto obdobie však rýchlo pominie a opäť sa s nimi môžete hrať naplno.

Pri behu a cvičení môžu prsia bolieť.

Pri pohybe používajte špeciálne podprsenky, ktoré poskytujú dostatočnú oporu. Bolesť prsníkov pri športe je totiž veľmi často nepríjemná.

Viete aké sú najväčšie prsia na svete? 

V Guinnessovej knihe rekordov je zaznamenaný obvod hrudníka 170cm. Týka sa prirodzeného poprsia, nie umelého.

Prsia môžu byť rôzne.

Disproporcie v oblasti hrudníka sú normálne. Máloktorá žena má symetrické prsia. Väčšinou býva jeden o niečo väčší ako druhý a rôzny môže byť aj tvar alebo bradavky.

Za rok si dá zväčšiť prsia 286 000 žien.

Tento údaj je z roku 2012 a tendencia operácie prsníkov a ich zväčšovania stále rastie.

Aj bradavky môžu mať orgazmus

Je všeobecne známe, že bradavky pri vzrušení stuhnú a vystúpia. Tento moment niektorí pokladajú za „bradavkový orgazmus“.