Presunúť na hlavný obsah

9 zákonov karmy, ktoré viete nakloniť na svoju stranu!

Zábava

Každý človek sa už dostal do situácie, kedy si povedal „To je karma“. Väčšinou vtedy, ak sa mu prihodilo niečo nepríjemné. Karma nie je žiadny druh trestania. Je to prírodný jav, ktorý udržiava rovnováhu. Naučte sa, ako si ju „nakloniť“ na svoju stranu a majte lepší život.

 

Existuje presná a jednotná definícia karmy? Každý človek si vie vysvetliť túto energiu ináč. Jedno je však isté, každá akcia má svoju reakciu. A presne o tom, to je. Všetko čo robíme, hovoríme a na čo myslíme, iniciuje silu, ktorá bude zodpovedajúcim spôsobom reagovať. Prinášame deväť tipov, ako vám karma môže zmeniť život.

Ako sa do hory volá, tak sa z hory ozýva

Toto príslovie do náš vštepovali naše mamy, babky, prababky. Je to základné pravidlo, na ktorom je postavená rovnováha existencie. Môžeme to vnímať ako parafrázu „akcia - reakcia“. Čokoľvek, čo vypustíme do vesmíru, či už je to skutok alebo myšlienka, sa nám skôr alebo neskôr vráti. Ak si chceme privolať šťastie, musíme najprv šťastie cítiť. Šťastie je iba stav našej mysle a vnímania, za ktorý si môžeme sami.

Sme zrkadlom nášho sveta

Náš život nie je iba tak. Sme súčasťou vesmíru a ten vyžaduje našu účasť. Všetko, čo nás obklopuje, je spojené s naším vnútrom.  Preto je dôležité, mať okolo seba to, čo chceme dosiahnuť a čím chceme byť. Eliminujte neprajných ľudí a tých, ktorí z vás „vyciciavajú“ energiu negatívnymi myšlienkami.

Prijatie nášho okolia

To, čo v živote odmietate a intenzívne to nechcete, presne to k vám príde. Zmeňte negatívne myšlienky na pozitívne. Pracujte so sebou a vysielajte do vesmíru to, čo chcete a nie to, čo nechcete. Ak túžite po láske, nepremýšľajte nad tým, že budete navždy sami, ale nad tým, že si nájdete partnera. Vesmír vracia to, čo mu posielate. (Napríklad, ak meškáte do práce, nerozčuľujte sa, ale myslite na to, že to stihnete).

Zmena je na vašej strane

Ak sa vám niečo nepáči, nemôžete chcieť, aby sa zmenili všetci a všetko okolo vás. Vždy je potrebné začať od seba. Jediné, čo je naozaj možné ovplyvniť, ste vy sami. Vaše myšlienky, pocity, vnímanie. Ak sa vám podarí zmeniť seba, zmení sa i vaše okolie.

Ste to, čo chcete byť

Vždy, keď je vo vašom živote zle, znamená to, že je niečo zle vo vás. Ste zrkadlovým odrazom vášho okolia a ono je odrazom vás. To je dávna pravda, na ktorej sa nikdy nič nezmení. Iba vy sami ste zodpovední za to, čo sa vám v živote deje.

Akcia „domino“

Nikdy nepodceňujte svoje myšlienky, nech sú akékoľvek malé a na prvý pohľad nepodstatné. I po tom najmenšom kroku môžu nasledovať ďalšie a ďalšie zmeny. Všetko predsa niekde začína, aj končí.

Dnes je prítomnosť

Naša myseľ je schopná sústrediť sa v jednom okamihu iba na jednu vec naplno. Žite prítomnosťou a nechajte minulosť za sebou. To, čo sa stalo sa zmeniť už nedá. Keď sa budete sústrediť iba na „teraz“, neostane vám v hlave priestor na hnev, nenávisť a závisť. Ak ostávate v minulosti, vaša osobnosť je obmedzovaná a ostanete v začarovanom kruhu. Minulosť sa opakuje dovtedy, kým sa z nej nepoučíte. Naučte sa priať veci také, aké sú.

Dôvera, dôvera, dôvera

Ak si niečo veľmi prajete a neustále nad tým premýšľate život vám to prinesie. Vyzve vás, aby ste ukázali, ako veľmi to chcete a či to naozaj dokážete.

Bez práce nie sú koláče

Ďalšie príslovie, ktoré poznáte od útleho detstva. Každá odmena si vyžaduje dávku práce a snahy. Dlhotrvajúca odmena pramení z trpezlivosti. Nebuďte nahnevaní, ak bude šťastie meškať. Negatívnym postojom ho odoženiete preč rýchlejšie, ako k vám stihne nájsť cestu.
 

- Najčítanejšie -