Presunúť na hlavný obsah

Vplyvné ženy, ktoré raz a navždy zmenili svet: Vďaka tomuto sa stali slávne!

Zahraničné celebrity

Nechýbala im odvaha, cieľ, naivita i veľká dávka odhodlania.

Marilyn Monroe

Božská, zmyselná, dokonalá. Presne tieto a mnohé iné prívlastky sa prisudzujú najznámejšej  sblondínke všetkých čias. Tento symbol ženskosti, naivity a sexu dodnes predstavuje mužské fantázie, Marilyn je najkopírovanejšou celebritou a najdiskutovanejšou osobnosťou v histórii. Na tému jej smrti sa viedli a neustále vedú polemiky, odborníci ani kriminalisti nevedia s istotou povedať, či jej smrť bola samovraždou alebo vraždou. Marilyn, vlastným menom Norma Jean Baker, napriek hollywoodskej sláve, túžila celý život po uznaní na divadelných doskách. Mala všetko, po čom ostatní túžia, no napriek tomu bola veľmi krehkou a nešťastnou osobou, závislou od liekov na spanie a alkoholu. Na vrchol ju doviedol jej nežný, no veľmi zvodný prejav a krivky, z ktorých muži odjakživa šaleli.

Twiggy

S príchodom tejto priam vyziabnutej modelky sa zmenil pohľad na svet módy a krásy celkovo. Bola celkom iná ako všetky ostatné. Mala neskutočnú podváhu - pri svojej výške stosedemdesiat centimetrov vážila len štyridsaťjeden kíl. Nešlo však o nič extrémne, Lesley Hornby, ako sa Twiggy volá vlastným menom, za svoju extrémne štíhlu figúru vďačí rýchlemu metabolizmu. Modelky vedú často bujarý spoločenský život, no Twiggy nikdy nepodľahla drogám a alkoholu, viedla obyčajný život, aj keď sa pre ženy istej dekády stala kultovým vzorom. Prerazila vďaka svojej inakosti a chlapčenskému štýlu, ktorý dal na chvíľu slávnym krivkám v štýle Marilyn Monroe zbohom.

Princezná Diana

Kráľovná ľudských sŕdc, ako sa jej zvykne hovoriť, si prezývku vyslúžila vďaka silnému sociálnemu cíteniu. Lady Di sa po rozvode s princom Charlesom sústredila na charitu, venovala sa boju proti AIDS, nášľapným mínam a práci v Červenom kríži. Napriek tomu, že patrila do kráľovskej rodiny, nebola až také neviniatko, aj vďaka svojej kontroverznosti a aférkam sa stala najfotografovanejšou osobou planéty. Ľudia ju však aj napriek škandálom, mnohým milencom a nevyrovnanej povahe dodnes považujú sa symbol ľudskosti.

Madonna

Veronica Luisa Ciccone zlomila všetky tabu a dala miliónom fanúšikov nádej, že nič nie je nemožné slávnym príbehom o tom, ako sa jedného dňa zbalila a nechala sa vysadiť priamo na newyorskom Times Square, kde sa živila predávaním šišiek. Práve tam sa začal príbeh o najznámejšej speváčke všetkých čias. Nenávidená, milovaná, zatracovaná i uctievaná- presne taká je Madonna, ktorú počas kariéry kvôli obscénnosti viackrát zakázali. Album Erotica nenechal nikoho chladným, rozpútal búrlivé diskusie a keď na turné speváčka predvádzala na posteli orgazmus, cirkvi poriadne tiekli nervy. Narodením dcéry sa z nej však ako šibnutím čarovného prútika stala kultivovaná žena a vyznávačka kabaly. Madonne nikdy nechýbala odvaha byť iná, šokovať, za každú cenu vytŕčať z davu. Táto jej vlastnosť z nej spravila hviezdu nevídaných rozmerov.

Oprah Winfrey

Táto žena dokázala priam nemožné. Napriek tomu, že slávna moderátorka pochádza z biednych pomerov, podarilo sa jej stať najvplyvnejšou ženou sveta, hovorí sa, že je dokonca najbohatšou afroameričankou. Počs života prešla peklom - zneužíval ju bratanec, dokonca aj strýko, sestra zomrela na predávkovanie kokaínom, a sama Orpa - lebo to je jej pravé meno, musela nosiť oblečenie ušité z vriec na zemiaky. Táto filantropka vo svojej šou Oprah Winfrey show rozoberala vždy tie najšokujúcejšie témy, nevyhýbala sa ani témam ako je AIDS alebo zneužívanie detí. Jednoducho, ženy aj muži na celom svete s obdivom sledujú jej príbeh a kariéru, ktorá síce bola tŕnistá, no spravila z Oprah priam nadľudsky silnú ženu. Klobúk dole!

- Najčítanejšie -