Presunúť na hlavný obsah

Exkluzívna spoveď: Takto dosiahnete typ orgazmu, po ktorom (zúfalo) túži väčšina žien!

Sex

Mnohé z nás nevedia, ktorú slasť prežívajú. Okrem klasického klitoriálneho orgazmu totiž existuje aj vaginálny. Vieme, ktorý je lepší!

Vedeli ste, že existuje viac typov orgazmov? Delia sa podľa toho, ako ich dosiahnete. Lepšie povedané, akou stimuláciou ich dosiahnete.

Vaginálny vs. klitoriálny

Klitoriálny orgazmus dosiahnete, ako inak, dráždením klitorisu. Túto rozkoš sú ženy naučené dosahovať akosi častejšie ako vaginálnu. Býva to obvykle kvôli tomu, že ju majú nacvičenú z mastrurbovania. „Pri klitoriálnom orgazme cítim len také slabšie pulzovanie na mieste klitorisu a v jeho okolí. Niečo iné ani nepoznám, no čítala som, že pri vaginálnom orgazme je to ako explózia. Celé telo sa vám chveje, zahmlie sa vám pred očami a nachvíľu akoby prestalo všetko existovať,“ píše v jednej z diskusií Petra, ktorá sa s tým vaginálnym ešte nestretla.

Bez dráždenia klitorisu

Presne tak by ste mali dosiahnuť vaginálny orgazmus. Výdatne mu pomáha tantra a špeciálne cvičenia, zamerané na poševné svaly. Všetko chce len malý tréning, keď budete cvičiť, určite sa ho podarí dosiahnuť aj vám. Poradíme vám, ako začať. Ľahnite si na chrbát, nohy dajte od seba a pokrčte ich v kolenách tak, aby ste si dosiahli na vagínu. Na jej okraj položte prst a stiahnite svaly na päť sekúnd, a na päť sekúnd ich nechajte odpočívať. Mali by ste cítiť aspoň ľahký tlak. Cvičenie opakujte aspoň dvakrát za deň.

Pre pokročilejšie máme cvičenie, ktoré môžete robiť všade – v autobuse, na zastávke, v obchode, jednoducho kdekoľvek. Opäť ide o sťahovanie pošvových svalov – na desať sekúnd, a povoľovanie na päť sekúnd. Trikrát denne po desať opakovaní, a vaše svaly vás za chvíľu začnú poslúchať na slovo. Vtedy však neprestávajte, ochabli by, a vy by ste sa s vaginálnym orgazmom mohli rozlúčiť.

Vo dvojici sa cvičí lepšie

Či už sa necháte vaginálne uspokojiť partnerom, alebo to skúsite samy pred ním pomocou dilda, mali by ste myslieť na to, že dráždenie klitorisu v tomto prípade nepripadá do úvahy. Skúste polohu, kde si opačne ľahnete na priateľa, akoby ste šli do polohy 69, no nohy rozkročte až nad partnerovým bruchom. Sama si tak môžete zaviesť penis do pošvy a pohybovať sa, ako vám je najlepšie bez toho, ay ste sa dotýkali klitorisu. Samozrejme, nezabúdajte sťahovať poševné svaly! V tejto pozícii ste na najlepšej ceste k vaginálnemu orgazmu. A ak sa vám to náhodou nepodarí, vďaka novej technike sťahovania svalov pripravíte príjemné prekvapenie aspoň vašej polovičke.