Presunúť na hlavný obsah

Prvé české a slovenské modelky kedysi a dnes: Ktorá sa vám páči najviac?

Slovenské celebrity

To, že české a slovenské ženy sú jedny z najkrajších je známe už dlhšiu dobu. Každá z krajín má svoju „zástupkyňu“, ktorá ju reprezentuje i v zahraničí. Tieto krásky patria medzi naše prvé modelky. Pozrite sa, ako vyzerali na začiatku kariéry a ako sa zmenili.

 

Lucia Hablovičová

Lucia Hablovičová sa modelingu začala venovať už ako šestnásťročná. Jej kariéra modelky bola veľmi úspešná a neskôr sa stala aj riaditeľkou súťaže krásy. Donedávna bola jednou z najvyhľadávanejších slovenských modeliek. Po dlhých rokoch v tomto biznise sa rozhodla mať dieťatko. Synček Theo jej momentálne robí veľkú radosť a z úlohy mamičky sa Lucia veľmi teší.

Karolína Kurková

Už ako pätnásťročná sa stretla s vydavateľmi časopisu Vogue a stala sa tak jednou z najmladších modeliek, ktoré sa objavili na titulke tohto prestížneho časopisu. Česká topmodelka pracovala s rôznymi módnymi domami a stála i na čele Victoria´s Secret show. Karolína je dnes už dvojnásobnou mamičkou a so svojím dlhoročným partnerom vychovávajú dvoch chlapov.

Ivana Christová

Prvá novodobá Miss Československo za rok 1989. Aj napriek určitej nespokojnosti verejnosti, Ivana tento titul získala. Ponuky sa začali len tak sypať a modelka odcestovala do Ameriky. Už niekoľko rokov sa Ivana venuje pomoci deťom s onkologickými ochoreniami a na túto pomoc založila i nadáciu. Od svojich začiatkov sa síce Ivana Christová mierne zmenila, no krásny úsmev si drží dodnes.

Simona Krainová

Po úspešnej súťaži krásy odišla Simona v roku 1989 do Paríža, ako začínajúca modelka. O jej úspechoch netreba veľmi hovoriť, pretože rovnako, ako jej kolegyne, aj ona sa objavila na niekoľkých titulkách svetoznámych časopisov a nafotila množstvo kampaní pre rôzne zvučné značky. Stále patrí medzi žiadané modelky, no je už aj mamou na plný úväzok.

Andrea Verešová

Dvojnásobná mamička je asi najznámejšou víťazkou súťaže krásy. Vďaka svojim kvalitám sa stala slovenskou supermodelkou a precestovala celý svet. Aj napriek tomu, že meria iba 170 centimetrov, sa dokázala presadiť vo svete vrcholového modelingu, kde sa drží dodnes.

Adriana Sklenaříková

Majiteľka najdlhších nôh vo svete módy sa môže pochváliť dokonalou tvárou i telom. Aj dnes patrí medzi najžiadanejšie modelky a na tvári sa jej čas vôbec „nepodpísal“. Dokonca, v roku 2006 bola zvolená za najkrajšiu ženu sveta v časopise FHM.

Denisa Dvončová - Klimová

Denisa Dvončová patrí medzi najúspešnejšie modelky prestížnej modelingovej agentúry. Po materskej dovolenke sa opäť vrátila k svojej práci. Na svojho syna však nedá dopustiť a všetku prácu prispôsobuje jemu a svojmu manželovi Jakubovi Klimovi.

Linda Nývltová

To, čo sa podarilo Linde Nývltovej, sa predtým nepodarilo žiadnej slovenskej modelke. Ako šestnásťročná sa objavila na titulke francúzskeho časopisu Vogue. Po tomto úspechu prišli ďalšie a ďalšie ponuky a Linda ostala vo Francúzsku, ktoré ju veľa naučilo.

Ktorá modelka sa podľa vás najviac zmenila?

spolu hlasovalo 1604 ľudí