Presunúť na hlavný obsah

Tajný trik ženy, ktorá vďaka tomuto nápoju porazila zákernú chorobu: Spravte si ho doma!

Zdravie

Nájsť univerzálny liek proti tej najzákernejšej chorobe je ešte stále v nedohľade a niekedy sa oplatí vyskúšať silu prírody. Nemáme čo stratiť a zároveň máme, ako takú nádej na zlepšenie. Cviklová šťava dokáže s telom naozaj zázraky.

Cvikla alebo červená repa sa v tradičnej čínskej medicíne používa ako prevencia a liek proti rôznym ochoreniam. Odkedy sa preukázali jej priaznivé blahodarné účinky v boji proti rakovine, čoraz viac ľudí je otvorených aj tomuto riešeniu ako súčasť liečby. Jednou u nich je aj istá žena, ktorá vyskúšala recept známeho čínskeho bylinkára menom Seto.

Cvikla sama o sebe obsahuje množstvo významných vitamínov a minerálov. Medzi najvzácnejšie patria meď, zinok, jód či vitamín E. Vďaka prítomnosti kremíka dochádza k posilneniu väzív a zlepšuje sa tiež pružnosť ciev. Cvikla má v sebe tiež vápnik, draslík a horčík, ktoré udržiavajú telo v neutrálnom stave. Veľmi podstatné zastúpenie tu má aj vláknina, ktorá eliminuje vstrebávanie cholesterolu v črevách a je prospešná v rámci pravidelného vyprázdňovania. Práve vďaka vláknine je cvikla vhodná pri diétach a pomáha proti obezite. Jej vplyv je však ďaleko rozsiahlejší:

  • Obmedzuje rast rakovinotvorných buniek.
  • Pôsobí ako prevencia pred ochoreniami pečene, pankreasu a tiež obličiek.
  • Znižuje problematickosť pleti s akné.
  • Je výborným detoxikačným prostriedkom, vyprázdňuje, má močopudné účinky a zlepšuje funkciu čriev.
  • Znižuje vysoký krvný tlak, podporuje tvorbu červených krviniek a je prevenciou pred infarktom.
  • Pomáha pri menštruačných bolestiach.

Cviklová šťava ako dar prírody, ktorý dokáže s telom zázraky

Šťava z cvikly vďaka organickej soli obnovuje vážne poškodené bunkové tkanivá. Keďže chuť samotnej cvikly je skôr horkastá, je ideálne túto šťavu zmiešať, napríklad s mrkvovou šťavou alebo jablčnou. Niektorí ľudia ju pokojne miešajú aj s listovou zeleninou.

Príprava:

Očistenú cviklu (1ks), mrkvu (1ks) a jablko (1ks) nakrájame na drobné kúsky a vložíme do odšťavovača. Všetko spolu zmixujeme a môžeme pridať šťavu z citróna pre lepšiu a sviežejšiu chuť. Tento nápoj je dobré piť dvkrát denne – vždy ráno nalačno a potom poobede (nikdy nie však v podvečer alebo večer).

Pravidelným pitím tejto šťavy môžete zvyšovať pomer cviklovej šťavy. Tá vyvoláva očistnú reakciu a preto pre ľudí, ktorí s ňou len začínajú sa neodporúča vypiť viac ako 100ml za deň. Pri väčšom množstve by mohlo telo reagovať negatívne žalúdočnými kŕčami, búšením srdca či nevoľnosťou.

Ste otvorení prírodnej medicíne?

spolu hlasovalo 595 ľudí

Áno
585
Nie
10

- Najčítanejšie -