Presunúť na hlavný obsah

15 najkurióznejších faktov o ženských prsiach: Zbraň hromadného vzrušenia je zábavnejšia ako si myslíte

Sex

Ženské prsia sú natoľko vzrušujúci objekt, že ich možno považovať za zbraň hromadného vzrušenia. Pozrite si najkurióznejšie fakty, ktoré ste o nich (ne)vedeli!

1. Veľkosť pŕs sa dokáže zmeniť zo dňa na deň aj o číslo. Závisí to od mesačného cyklu. Najväčšie sú v strede cyklu, pretože sa znásobí hladina estrogénu.

2. Ženy s bradavkami, umiestnenými vysoko a smerujúcimi nahor sú rodené zlatokopky. Väčšinou majú stredné až veľké prsia.

3. Každá žena má jedno prso väčšie ako druhé. Väčšinou je to ľavé.

4. Materské mlieko má na dojčatá rovnaký vplyv ako konope (pôsobí rovnako ako THC). Vyvolá pocit nasýtenia, únavu a stopercentnej spokojnosti, pričom následne príde k spánku.

5. Najväčšie prsia majú v Európe Britky, ktoré sa pýšia priemernou veľkosťou 4. Na Slovensku dominuje veľkosť 2-3.

6. Ženy s veľkými prsiami a tmavými bradavkami sú podľa mužov ideálnymi ženami a matkami.

7. Na gravitáciu poprsia pôsobia tri faktory – mliečne žľazy, kolagén a tuk. Kým prvé dva sa zvyšovaním veku vytrácajú, tuk zostáva a keďže je ťažký, spôsobuje ťaženie smerom dolu.

8. Malé, špicaté bradavky prezrádzajú o žene, že ide o vypočítavú karieristku, s ktorou si príliš neužijete.

9. Väčšina žien preceňuje svoje prednosti a kupujú si o číslo väčšiu podprsenku s výstužou. Naopak veľkosť obvodu volia menšiu aj na úkor poškodzovania zdravia.

10. Pri akomkoľvek namáhavom pohybe bez podprsenky je bolesť pŕs neúnosná. Bez opory to jednoducho nejde.

11. Prvé, na čo sa ženy na ženách pozrú sú podobne ako to platí u mužov, prsia. Nie ako objekt sexuálnej túžby, ale ako porovnanie so svojimi prednosťami.

12. Majiteľkou extrémne najväčších prirodzených pŕs na svete je Američanka Annie Hawkins-Turner, ktorej obvod hrudníka má neuveriteľných 177,8 cm.

13. Ženské prsia si ako jediné udržiavajú svoj tvar. U ostatných cicavcov sa prsia po skončení dojčenia stiahnu späť a sú neviditeľné.

14. Existuje tzv. bradavkový orgazmus, ku ktorému dochádza vtedy, keď bradavky pri vzrušení stuhnú a vystúpia.

15. Muži, ktorí sa pozerajú na ženské prsia aspoň 10 minút denne si týmto príjemným činom zlepšujú zdravie. Zvýšeným tepom dochádza k lepšej cirkulácii krvi a posilneniu srdca, tvrdí nemecká doktorka Karyn Weatherby.