Presunúť na hlavný obsah

Módne trendy na jeseň 2014: V kurze bude rafinovaná drzosť a dôraz na ženský sexepíl

Móda

Jeseň klope na dvere a s ňou aj trendy oblečenie, ktoré nás už pár dní zaplavuje priamo na regáloch mnohých butikov. Poďme sa spoločne pozrieť na to, čo si pre nás tento rok prichystali zvučné dizajnérske mená.

Úradujúci módni dizajnéri sa, ako každý rok, vzájomne vyhecovali a vytvorili to najlepšie, čo mohli. V snahe odlíšiť sa jeden od druhého a zároveň si zachovať svoj dizajnérsky rukopis vytvorili nezabudnuteľné módne kúsky, ktoré stoja za pozornosť.

Sila ženskej osobnosti, ktorá vypláva na povrch cez rafinovaný štýl

Jeseň 2014 ponúka neobmedzené množstvo materiálov a kombinácií, pričom vrstvenie je jedným z hlavných poznávacích znakov. Trendy ukazujú, že aj ležérne modely s dôrazom na slobodu a nezávislosť ženy sa dajú nosiť tak, aby si ženy zachovali svoju nežnejšiu stránku a siluetu. Doplnky ako opasky, vysoké topánky či luxusné kabelky slúžia v tomto prípade na dosiahnutie klasických ženských kriviek. 

Paleta odtieňov jasne ukazuje neutrálne a zemité tóny, ktoré už neodmysliteľne patria k chladným dňom. Dôraz na kvalitu materiálu je preto jasne na mieste. Odvážnejšie dámy môžu siahnuť po oranžovej, kráľovskej modrej či bordovej a olivovo zelenej. Tmavých tónov sa netreba vôbec báť. Jediné účinné pravidlo, ktorým sa treba riadiť je ladenie s vašou pokožkou, ktoré spozorujete jednoduchým pohľadom do zrkadla. 

Trendy jasne poukazujú na istú dávku drzosti v kombinácii s nedbalou eleganciou. Toto je zrkadlo novodobej modernej ženy, ktorá sa nebojí prejaviť svoj názor a to, čo cíti. Odklon od konzervatizmu naznačuje to, že žena má dôležité postavenie v spoločnosti. Zároveň by nikdy nemala zabudnúť na to, že je dôležité, aby bola určitým spôsobom sexi za každých okolností.

Fenomén nezávislosti aj v pánskej móde

Pánska móda zažíva takisto revolúciu v podobe odklonu od konzervatívneho štýlu a vytvára zaujímavé dvojice súhier. Poprední dizajnéri spojili retro prvky s futuristickými kúskami, klasické s extravagantnými a bežne nositeľné s odvážnejšími. Jeseň 2014 sa v mužskom svete nesie v znamení nedbalého vzhľadu.

- Najčítanejšie -