Presunúť na hlavný obsah

Zázračná bylinka, ktorá si poradí s každým problémom: Vypestovať ju môžete aj doma!

Zdravie

Možno ste doteraz netušili o benefitoch rastliny aloe. Hovorí sa jej aj kráľovná medzi liečivami. Tieto jej účinky môžete využiť vo svoj prospech aj vy.

Prečistí a zvýši imunitu

Okrem toho s týmto zeleným zázrakom zabudnete na otravné bolesti hlavy, ženské problémy, aloe dokonca spomalí aj proces tvorby vrások. Áno, pleť sa vďaka aloe vera stáva vypnutejšou, hladšou, jemnejšou a viditeľne mladšou. Pitie aloe vera prečisťuje organizmus, pôsobí ozdravne pri detoxe a dostáva organizmus do dokonalej rovnováhy. 

Najstarší liek                                          

Ozdravné vlastnosti aloe vera poznali ešte v starobylom Egypte, kde jej silu využívala napríklad dokonale krásna Kleopatra, ktorá si na zdraví a vzhľade dala vždy extrémne záležať. Pozor, iba dva druhy však majú liečivé účinky - Aloe vera linne a Aloe vera vulgaris lamarck.

Na žalúdok i na cievy

Využitie aloe je naozaj široké. Jej látky majú antivírusové, stimulačné, antibakteriálne a omladzovacie účinky. Vitamíny v nej obsiahnuté zahŕňajú aj vzácnu B12, ktorá sa bežne vyskytuje len v živočíšnych a mliečnych výrobkoch. Vitamín B1, ktorý sa takisto v aloe nachádza, potrebuje telo pre zdravé nervové tkanivo, správne fungovanie srdcového aj zažívacieho systému. Jeho nedostatok spôsobuje nechutenstvo, stratu energie a stres.

Ako ju použiť?

Aloe môžete piť, natierať sa ním a takisto je chutné ako jedlo. Jeho liečivé účinky pocítite doslova na vlastnej koži, a rastlina je nenáročná na pestovanie. Potrpí si však na veľa vody!