Presunúť na hlavný obsah

Fero Mikloško a ďalší slovenskí módni dizajnéri predstavili kolekciu na jeseň/zimu 2014/2015

Móda

Počas tohtoročného MQ Vienna Fashion Weeku mali možnosť odprezentovať svoju tvorbu aj slovenskí módni tvorcovia. Medzi nimi nechýbal ani renomovaný dizajnér Fero Mikloško, ktorý vzbudil ako tradične, obrovský obdiv.

Vďaka podpore Slovenského inštitútu vo Viedni a Slovak Fashion Council mohli pred viedenským publikom odprezentovať svoju dizajnérsku tvorbu viacerí módni tvorcovia. Jedným z najvýraznejších sa stal návrhár Fero Mikloško, ktorý vo Viedni nie je žiadnym nováčikom. 

Miklosko Fashion Design a Miklosko Jewels by Spleen

Uznávaný módny dizajnér predstavil kolekciu Miklosko Fashion Design na jeseň/zimu 2014/2015, ktorá sa stala akýmsi návratom k sýtym farbám orientu, opulentným vzorom starej Európy a odvážnym kombináciám nového tisícročia. Prehliadku otvorila známa modelka Viera Schotterová, ktorá je zároveň tvárou Miklosko Jewels by Spleen. Pre tvorbu Fera Mikloška sú charakteristické strihy a prvky 50-tych rokov, ktoré nechýbali ani počas tejto kolekcie. Noblesa, ženskosť a luxus – to sú tri dominantné prvky všetkých modelov, pričom nezáleží, či ide o nohavicový kostým, kokteilové šaty alebo honosnú večernú róbu.

Ak by ste čakali, že kolekcia bude celá čierna, bol by to omyl. Fero Mikloško neváhal zakomponovať vášnivú červenú, ktorú zvýraznila kráľovská fialová. Cyklamenová zažiarila zase v kombinácii so svetlozelenou a nadčasovou čiernou. Talentovaný návrhár priznáva, že celou paletou je sofistikovane popretkávaná antickou zlatou a jasne striebornou v podobe kovových odleskov, lurexových nití či jemnej čipky.

Kolekcia Fera Mikloška tak jasne hovorila, že návrhár je pripravený obliekať ženy aj mimo Slovenska a poskytnúť im tak maximálne zvýraznenie ženskosti, elegancie a pritom aj noblesy. Známy návrhár totiž svojím zodpovedným prístupom a precíznou tvorbou dokáže vyčarovať aj z „obyčajnej“ ženy naozajstnú dámu so všetkým, čo k tomu patrí.

We Are Not Sisters

Nositeľná móda pre ľudí so silnou víziou budúcnosti – tak možno charakterizovať tvorbu značky We Are Not Sisters. Aktuálnu kolekciu definujú čisté línie, jednoduché tvary, jasná geometria a redukovaná farebnosť, ktorá podčiarkuje ženskosť.

Katie's Bag

Na Slovensku známa značka Katie's Bag predstavila vo Viedni jedinečnú kolekciu ručne šitých kabeliek. Nová kolekcia bola inšpirovaná zvieracími motívmi, vzormi a detailmi. Tieto kabelky prinášajú každej žene pocit jedinečnosti.

- Najčítanejšie -