Presunúť na hlavný obsah

Celebritné krásky nie sú povrchné "mrchy": Svoje postavenie využívajú na dobrú vec!

Zahraničné celebrity

Herečky a speváčky, ktoré pozná celý svet, nie sú iba pekné tváričky, ktoré sa tešia zo svojej popularity. Pozrite sa, ktoré známe tváre sa podieľajú na pomoci druhým veľkými gestami.

Angelina Jolie

Herečka Angelina Jolie je okrem svojich filmových úspechov známa aj tým, že by najradšej pomohla všetkým ľuďom na svete. Začala spolupracovať s OSN na riešení problémov utečencov. Nadácia Jolie-Pitt sa venuje odstráneniu extrémnej chudoby na vidieku, darovala milión dolárov organizácii Lekári bez hraníc, podporuje ľudí, ktorí sú ohrození násilím, nebezpečenstvom alebo rôznymi epidémiami a na svojom konte má mnoho ďalších dobrých skutkov. Angelina sa taktiež začala zaoberať humanitárnymi otázkami na politickej úrovni, čím sa snaží zvýšiť povedomie o utečencoch po celom svete.

Gisele Bündchen

Sympatická modelka Gisele Bündchen nie je iba krásna, ale má aj pochopenie s inými ľuďmi a keď môže, pomôže. Súciti s obeťami prírodných katastrof, ktoré prišli o všetko a neváha ani sekundu, že by im nepomohla. Potom, čo sa cez Haiti prehnala smršť, Gisele nelenila a zo svojich ťažko zarobených peniažkov prispela Červenému krížu krásnou sumou – milión a pol dolárov.

Kristen Stewart

Herečka Kristen Stewart stratila mnoho fanúšikov potom, čo sa prevalila jej milenecká aférka popri vzťahu s miláčikom žien – upírom Edwardom. Tak či onak, v hĺbke duše je Kristen úžasný človek, ktorý veľmi rád pomáha ľuďom. Jej aktivity mimo filmového plátna sú naozaj obdivuhodné. Svoje Zuhair Murad šaty, ktoré mala vo filme Twilight, darovala charite, ktorá za ne dostala neuveriteľné peniaze. Okrem finančnej podpory však prispela aj svojou aktivitou, keď sa zapojila do činnosti organizácie, ktorá prostredníctvom online predaja topánok, zháňa peniaze pre obete sexuálneho obchodovania s ľuďmi.

Rihanna

Mnohí o tom netušia, no okrem výstredností a extravagantných kúskov, sa RiRi vo veľkom venuje aj charite. V roku 2006 založila nadáciu Believe, prostredníctvom ktorej pomáha deťom po celom svete dostať sa k liekom, školským pomôckam, či oblečeniu a jedlu. Prispieva taktiež na zmierňovanie následkov prírodných katastrof, v boli proti AIDS a taktiež chráni životné prostredie.

Alicia Keys

Speváčka Alicia Keys má fanúšikov po celom svete. Tí ju milujú nielen pre jej neuveriteľný talent, ale i preto, aký je človek. Svoje finančné prostriedky nemíňa na kabelky a topánky, ale podporuje ľudí, ktorí to najviac potrebujú. Je ambasádorkou nadácie Keep A Child Alive, ktorá pomáha deťom, čo stratili rodičov v dôsledku nakazenia vírusom HIV. Zúčastnila sa hnutia za ukončenie extrémnej chudoby  a finančne podporuje aj mladých talentovaných ľudí.

Sandra Bullock

Úžasná herečka Sandra Bullock sa síce na istý čas stratila z detailného dohľadu médií, no vo svojich charitatívnych činnostiach neustále pokračuje. Okrem toho, že v minulosti poslala až milión dolárov na Haiti, ktoré sa zmietalo v problémoch po ničivom zemetrasení, pravidelne prispieva do Americkej nadácie na výskum AIDS, finančne podporuje aj organizáciu Partneri v zdravotníctve, Červený kríž a niekoľko ďalších.

Taylor Swift

Country-pop speváčka Taylor Swift má na svojom konte viac pomoci, ako mnohí starší a skúšenejší ľudia v šoubiznise. Už sedem rokov pomáha pri ochrane detí pred internetovými predátormi, darovala stotisíc dolárov Červenému krížu na pomoc obetiam po záplavách, na charitu darovala svoje šaty v hodnote tisícdvesto dolárov a na svoje narodeniny poslala stotisíc dolárov nashwillskej symfónii, ktorá čelí tento rok finančným problémom. Klobúk dolu Tay!

- Najčítanejšie -