Presunúť na hlavný obsah

Trend, ktorý nesmie na jeseň chýbať vo vašom šatníku: Tartan môžete nosiť aj na tento spôsob

Móda

Tartanový vzor je roky spájaný s rebéliou či punkom, no tieto módne ikony vás presvedčia, že ho viete nosiť aj viac elegantne a žensky. Veď posúďte sami.

Jesenné obdobie má v móde svoje obľúbené prvky, ktoré ju charakterizujú a nikdy sa ich nevzdá. Tartanový alebo károvaný vzor je jedným z nich. Aj keď tento trend vznikol pôvodne z uniformy a objavoval sa v pánskej móde, dnes si na ňom ženy doslova ulietavajú. Klasické červené prevedenie je pritom celkom ťažké na kombinovanie, keďže červená je sama o sebe agresívna farba. Variácie tón v tóne či tmavšie a neutrálnejšie odtiene sú ale výbornou voľbou na oživenie outfitu.

Tartan, ako ho vedia nosiť iba módne ikony

Módne ikony nie sú nadarmo označované ako vzory pre bežné ženy. Tieto ženy totiž vedia, ako na seba navrstviť jednotlivé kúsky tak, aby to vyzeralo prirodzene a štýlovo. Talianska ikona Olivia Palermo je toho absolútne skvelým príkladom. Obyčajnú flanelovú košeľu pozdvihla na vyššiu úroveň a skombinovala ju so sukňou a s kľúčovým prvkom jej šatníka, s kožušinovou vestou. Výsledný efekt je pritom naozaj bravúrny.

Topmodelka Miranda Kerr zase nedá dopustiť na nadčasovú eleganciu a sako v tmavšom tartanovom vzore. Miranda je zástankyňou minimalizmu a tak vnímala aj tento vzor. Naopak módna blogerka Kristina Bazan sa tohto trendu zmocnila naplno a v jej prípade aj veľká plocha s týmto motívom pôsobí vkusne. Tartan sa najčastejšie objavuje práve na nohaviciach, sakách či košeliach, no výnimkou nie sú už ani sukne. Stále je v kurze lolitkovský Á-čkový strih, ale aj pencil strih sukne, ktorá pôsobí oveľa viac ženskejšie. 

Tartan sa teda nemusí spájať len s mládežou, jednotlivé kúsky dokážete namixovať tak, že si zachováte elegantný vzhľad a ženskosť. Pokojne ho kombinujte s klasickou oversize blúzkou alebo s kožušinou. Dbajte vždy na to, aby sa v celkovom outfite nachádzal vždy aspoň jeden silno ženský prvok, napríklad aj v podobe exkluzívnych topánok alebo kabelky.

O tom, ako sa menili trendy vplyvom rôznych módnych dizajnérov sa dozviete v encyklopédii Móda, ktorú si môžete objednať cez internetové kníhkupectvo iPark.sk alebo priamo TU.

- Najčítanejšie -