Presunúť na hlavný obsah

10 typov bohatstva, ktoré má každý z nás: Prestaňme sa hnať len za majetkami a zamyslime sa na chvíľu

Zábava

Nie nadarmo sa hovorí, že tie najlepšie veci na svete nie sú veci. Ruku ale na srdce, koľkokrát denne to úprimne oceníme namiesto neustáleho nadávania?

1. Milovanie samého seba

Hovorí sa, že samota pre človeka nie je dobrá. Nie však na krátky čas. Človek by si mal denne dopriať čas, kedy je len sám so sebou. Naučí sa viac vnímať svoje telo, ale aj myseľ. Obzvlášť v čase ťažkých životných skúšok práve samotou získavame väčšiu sebaúctu a celkovo sebavedomie.

2. Zmysly, ktorými môžeme cítiť tento svet

Narodili sme sa s nimi a preto ich považujeme za samozrejmé. Skúste si ale zapchať nos a ísť cez les a vnímať ho len očami. Alebo naopak, zatvoriť si oči, kráčať a vnímať len vôňu prírody. Potom otvorte oči a dýchajte tento vzduch. Nie je to nádhera? Najlepší spôsob, ako dobiť batériu.

3. (Ne)vyčerpateľná energia v podobe matky prírody

Sila prírody je naozaj magická a čo je najpodstatnejšie, tie nádherné otvorené priestranstvá sú nespoplatnené. Môžete sa v nich pohybovať voľne ako vták. Aspoň vo väčšine. Prekysličí vám to mozog a zlepší deň. Netreba to podceňovať. O energii zo slnečných lúčov ani nehovoriac.

4. Vedomie, že niekomu na nás záleží

Vo dvojici sa to lepšie tiahne. Ťažkým a nepríjemným životným prekážkam sa nevyhne nikto z nás. Sínusoida je vždy raz hore, raz dolu. Ak máte pri sebe človeka, o ktorého sa vždy môžete oprieť a viete, že mu na vás záleží, je to prvý krok, ako sa vzchopiť a ísť ďalej.

5. Pamäť, vďaka ktorej vytvárame hodnoty

Predstavte si, že to, čo ste dnes prežili, si na druhý deň nebudete pamätať. Len si spomeňte na film 50x a stále po prvý raz. Bez pamäti by sme nevedeli vytvárať žiadne hodnoty a nevedeli by sme sa tešiť zo života. A že by bolo lepšie pamätať si len tie krásne chvíle? Nie, pretože tie horšie nám aspoň ukázali, akým smerom nechceme ísť.

6. Sila, ktorá spočíva v poznaní slabosti

Šťastie neznamená mať všetko, ale tešiť sa z toho, čo momentálne máte. Môžete mať sny a túžbu byť skvele zabezpečení, no musíte pre to aj niečo urobiť a riskovať. Človek sa stáva silnejším vtedy, keď spozná aj slabosť. Len tým si buduje vnútornú vyrovnanosť a bariéru voči niektorým veciam či ľuďom.

7. Smiech lieči

Niektorí ľudia sa odmietajú smiať, aby sa im nerobili vrásky. To je veľmi smutné, pretože nič nezdvine náladu tak, ako keď vás niekto z chuti rozveselí a úprimne rozosmeje. V snahe mať lepšie sociálne postavenie sa niekedy vzdávame práve svojej slobody a spontánnosti. Nie je to škoda?

8. Verte v svoje sny

Vedieť snívať a nežiť len bezduchý život je krásne. Ak sa pokúsite plniť si svoje sny, je to ešte krajšie. A pocit, keď to vyjde? Ten je nezabudnuteľný.

9. Jediný spôsob nesmrteľnosti sú deti

Niektorí ľudia túžia po nesmrteľnosti a my k tomu máme len jedno – ak chcete byť nesmrteľní, venujte dostatočnú pozornosť svojim deťom. Sú to práve oni, ktoré sa stávajú našou kópiou a môžu sa rozvíjať na základe odovzdaných skúseností ešte viac. Deti sú to najcennejšie, čo máme.

10. Milovanie je cit, sex je mechanika

Milovanie je naozaj silné puto, pokiaľ je z lásky. Pre tých, ktorí sa na to pozerajú ako na klišé, treba podotknúť, že sex je čisto mechanická a pudová záležitosť. Môžete si ho užiť naplno, no nikdy sa to nevyrovná pravému citu.

Myslíte si, že ľudia by si mali viac vážiť tieto "bohatstvá"?

spolu hlasovalo 405 ľudí

Áno
394
Nie
11

- Najčítanejšie -