Presunúť na hlavný obsah

(Ne)známa herečka sa preslávila „zo dňa na deň“: Toto z blondínky spravilo hviezdu prvej veľkosti!

Zahraničné celebrity

Rosamund Pike bola donedávna známa len v Amerike alebo doma v Anglicku. Všetko sa však zmenilo potom, čo si zahrala v trháku „Gone Girl“.

Svetlá reflektorov, pozvánky na tie najvychytenejšie akcie a veľa veľa obdivovateľov. Na to si momentálne zvyká donedávna kritikmi nepovšimnutá Rosamund Pike. Tridsaťšesťročná Angličanka sa dostala do povedomia úlohou Bondovho dievčaťa v časti „Die another day“, odvtedy však žiadnu výraznú rolu od režisérov nezískala. Až do minulého roku, keď všetkým neprajníkom „vytrela zrak“ úlohou komplikovanej manželky Amy v snímke Gone Girl. Tú zvládla bravúrne, za čo si vyslúžia od kritikov ovácie a od divákov priazeň, o ktorej sa jej ani nesnívalo.

V životnej forme

Rosamund má všetky predpoklady na to, aby sa natrvalo usadila medzi áčkovými hviezdami ako je Angelina Jolie alebo Julia Roberts. K vysnívaným trofejám mladej krásky s plachým pohľadom patrí zlatá soška Oskara. Ani jeho získanie však pre Ros nie je nemožné, je k nemu vďaka tohtoročnej nominácii bližšie ako kedykoľvek predtým! Blondínka, ktorej doménou bolo celý život divadlo, sa o ňu „pobije“ so stálicami, ktoré majú v hollywoodskej filmovej smotánke čestné miesto.

Pani Dokonalá

Krásna herečka však nežije len pre film, ako by sa mohlo zdať. V súkromí sa po boku partnera, matematika Robieho Uniacke, stará o dvoch malých synov. Pri herečkinej figúre by ste ani nepovedali, že je mamou a v priebehu dvoch rokov stihla porodiť hneď dvakrát! Mnohým sa zdá na prvý pohľad chladná, no inak je Rosamund, ktorej vzhľadu naozaj niet čo vytknúť, obyčajná príjemná žena z mäsa a kostí. K tomu všetkému ešte slušne hrá na čelo a vo voľnom čase recituje Shakespeara. Úctyhodná zbierka činností, čo poviete? 

Video: Pozrite si trailer k filmu Gone Girl, kde Rosamund Pike zahviezdila!