Presunúť na hlavný obsah

Nádherná Barbora Rakovská nám dovolila nahliadnuť do jej súkromia: Prezradila to, čo o nej tušil málokto

Slovenské celebrity

Sympatická moderátorka Barbora Rakovská má doma už veľkú slečnu a so svojou dcérkou Amiou si užívajú babské chvíle, ako sa patrí.

Barbora Rakovská sa venuje svojej kariére moderátorky a nedávno sa objavila pri príležitosti predstavenia troch super vzorov istej švédskej módnej značky. Christy Turlington Burns, Liya Kebede a Toni Garrn sú známe modelky, ktoré zastávajú aj úlohy matky. Kampaň hlása do sveta, že skutočná krása spočíva v tom, čo robíte, a tiež v tom, ako vyzeráte. 

Stelesnením takejto modernej maminy je aj Barbora Rakovská. Zaujímalo nás, ako sa jej darí s výchovou dcérky Amie, z ktorej je dnes už veľká slečna. „Ja som jedna z prísnejších mám, čo by do mňa veľa ľudí nepovedalo. Z našej rodičovskej dvojice som ja tá prísna. Nezakladám si na tom, aby malo moje dieťa zo mňa strach, to nie. Chcem, aby vedelo, kde sú isté hranice a to je pre mňa nesmierne dôležité,“ prezradila moderátorka. Sama pritom pochádza z troch detí a boli celkom prísne vychovávané. Vtedy jej to samozejme prekážalo, no teraz, s odstupom času, zisťuje, že to malo niečo do seba.

Ako sa zmenil život Barbory Rakovskej ako maminy?

Známa moderátorka priznala, že sledovať rôzne módne trendy a starať sa o seba je pre mnohé matky ťažké. Jednoducho človek na to nemá čas a celú pozornosť upriami na dieťa. „Ak má človek doma opatrovateľku a servis, ktorý nie je na Slovensku bežný, tak vtedy je to zrejme možné. Ale čo sa nás, slovenských žien týka, žena potrebuje istý čas, aby sa vôbec s dieťatkom zladila,“ povedala otvorene. 

Sama ale priznáva, že to netreba preháňať a po istom čase, keď sa s dieťaťom zladíte, treba si nájsť aj čas pre seba. Ono to potom vplýva na výchovu. Keď si mama nevie oddýchnuť, tak sa to potom odráža v takej tej nervozite, ktorá doma je. 

Matka by mala byť istým vzorom pre dieťa, ale aj pre ostatných

Dnešná doba rodinám nepraje a preto je dôležité mať isté vzory s hodnotami, ktoré majú v živote ten najväčší zmysel. Barbora si to veľmi dobre uvedomuje a zároveň dodáva: „Dnes je najdôležitejšie samozrejme zdravie, ale aj to, koho máte pri sebe. Je neuveriteľné, ako sa v súčasnosti rozpadajú manželstvá. Čo mi príde ale naozaj nevhodné je, keď sa zakazuje po krachu manželstva otcom navštevovať deti. Pokiaľ to nie je nejaký vrah alebo alkoholik a je to len z pomsty, príde mi z toho smutno. Toto vedia totiž ženy veľakrát zneužiť.“

Hoci je Amia skôr introvert, keď sa rozpráva s bábikou, tak napodobňuje známu moderátorku, ako keď sa s ňou ona rozpráva. Barbora prezradila, že keď Amia bola ešte bábätko, veľmi jej pomáhala hudba na upokojenie. „Najmä hlas Rihanny, ktorý pomáhal uspať maličku dobrého pol roka,“ smeje sa Barbora. A čo ju najviac dokáže potešiť? „Vyznanie lásky od mojej dcéry. To sú také krásne momenty, ktoré si zapamätáte navždy. Takisto, keď sa malá teší z úplnej maličkosti. Poviem si, konečne, že dieťa nepotrebuje milión bábik a plyšákov.“

Prečítajte si tiež: Barbora Rakovská prezradila, ako nakupuje pre dcéru Amiu i to, čo v jej šatníku nikdy nenájdete.

A čo povedala Barbora na otázku vzoru matky? „Ja nemám vzor v matkách, poznám ich veľa, ale pre mňa osobne je matka roka Mária Čírová. Má dve malé krásne deti, ktoré sú veľmi dobre vychované a má to všetko pod kontrolou. Na to, aká je mladá mamina a koľko aktivít a práce má, zvláda to ľavou zadnou.“