Presunúť na hlavný obsah

Lesbičky majú viac orgazmov ako heterosexuálky: (Ne)prekvapí vás, prečo to tak je

Sex

Kto má najviac orgazmov? Kto má najlepší orgazmus? Heterosexuáli, homosexuáli, či bisexuáli? Poďte to zistiť spolu s nami...

Jednoznačnými víťazmi v tejto kategórii sú muži. Muži sú tí, ktorí sa ľahšie vzrušia aj dosiahnu orgazmus. Nepotrebujú na to ani ten správny čas, prostredie či atmosféru. Jednoducho u nich stačí chcieť a ono to ide. Je to nespravodlivé, ale tak to na svete chodí. Avšak, milé dámy, nesmúťte. Pretože tie ženské sú zase omnoho pestrejšie! Žena môže prežívať niekoľko typov orgazmov a každý z nich má svoje čaro. 

Najnovšie však vedci prišli s tvrdením, že lesbičky majú viac orgazmov ako ženy heterosexuálky aj ako ženy bisexuálky. Ide o závery štúdie, ktorá skúmala vzťah medzi sexuálnou orientáciou a frekvenciou orgazmov. Výsledky tejto štúdie hovoria jasne a zrozumiteľne, aj napriek faktu, že vedci sami presne nevedia vysvetliť, prečo je tomu tak. „Heterosexuálne ženy vrcholia v priemere  61,6 % času, zatiaľ čo homosexuálne ženy 74,7 % času a bisexuálne ženy najmenej, 58 % času.“

Zaujímajú vás príčiny alebo okolnosti, ktoré viedli k tomuto prekvapivému výsledku? Vedci si totiž myslia, že dôvodom, prečo lesbičky môžu dosahovať v priemere viac orgazmov, je ten, že lesbický sex trvá dlhšie (z tohto by si mohli vziať ponaučenie najmä muži). Samozrejme, dôležitým faktorom je aj to, že ženy lepšie poznajú svoje telo a teda logicky telo tej druhej. Vedia, čo im robí dobre, kde najlepšie, aj s akou intenzitou.  Práve preto, ak sme na začiatku spomínali, že ženy majú pestrejšie orgazmy než muži, potom lesbičky ich majú najpestrejšie. Takže, ak by sme chceli byť troška samoľúbe, mohli by sme povedať, že prežívanie orgazmov je v podstate omnoho lepšie u nás ako u mužov. 

Tieto zistenia vedcov natoľko uchvátili, že sa rozhodli pre ďalšie výskumy v oblasti sexuálneho zdravia a skúseností vzhľadom na sexuálne menšiny. Nanešťastie na tieto výsledky si budeme musieť ešte počkať. 

Jedna vec je však istá: muži by si mohli vziať príklad od lesbičiek v tom ako zvýšiť náš sexuálny apetít, ako sa žene v sexuálnej oblasti venovať a rozhodne si rozšíriť aj poznatky zo ženskej anatómie.