Presunúť na hlavný obsah

Nápoj na ploché bruško: Vyplavuje jedy z tela von, odvodňuje a pomáha na prekyslený žalúdok

Zdravie

Prírodný nápoj si získal popularitu po celom svete a čo je na ňom najlepšie je, že okrem zdravia, má priaznivé účinky aj na úbytok kilogramov!

Tropické ovocie, ktoré je dostupné aj u nás, v sebe skrýva viac prospených látok a minerálov, ako ste si doposiaľ mysleli. Mohlo by sa zdať, že jeho sladká chuť nemá s chudnutím nič spoločné, no opak je pravdou. Obsahuje minimum kalórií (asi okolo 80), žiadny tuk ani cholesterol.

Čerstvá ananasová šťava čistí močové cesty a pôsobí zásadito na prekyslený organizmus

Čerstvý ananás obsahuje približne 90% vody, vitamín B, C a minerály ako fosfor, vápnik, zinok, železo, horčík, draslík či vlákninu. Nachádza sa v ňom tiež bromelín, ktorý štiepi bielkoviny, no vďaka výbornej schopnosti odvodňovať a odbúravať tuky je vhodný aj pri chudnúcich diétach.
Prírodná ananásová šťava má silné močopudné účinky a preto je vhodné ju piť aj ako prevenciu, obzvlásť v tomto období. Vďaka nej sa vyplavujú z tela von škodlivé toxíny, prebytok vody a telo sa revitalizuje. 

Okrem toho ananásová šťava vyhladzuje celulitídu, ktorá je u žien spôsobená nezdravou stravou a absenciou pohybu. Škodlivé jedlo vplýva aj na náš žalúdok a pokiaľ ho máte prekyslený, dostane sa to do celého organizmu. Ananás pôsobí zásadito, takže ho do istej miery neutralizuje. To ocenia najmä ľudia, ktorí trpia tráviacimi ťažkosťami, nepríjemnou žalúdočnou kyselinou či nevoľnosťami a kŕčami. V tomto prípade sa odporúča piť vyšťavenú ananásovú šťavu aj s jednou lyžicou ľanových semienok, a to každý večer po dobu dvoch týždňov.

Ananásová šťava ako spôsob chudnutia

Tie ženy, ktoré túžia zhodiť nejaké to kilo môžu pokojne piť namiesto večere pohár vyšťavenej šťavy z čerstvého ananásu. Navyše, ananás údajne pôsobí ako afrodiziakum a zlepšuje sexuálne výkony, tak to dvojitá motivácia, prečo ho večer piť. Ženy, ktorých nezaujíma len ako schudnúť zo stravy, ale chcú spevniť brucho svalmi, by mali cvičiť pravidelne a s dôrazom na cviky na brucho.