Presunúť na hlavný obsah

Najväčšie omyly o vnímaní krásy, ktorých by sme sa mali zbaviť: Týmto si znižujeme sebavedomie

Krása

My ženy dokážeme byť veľmi kritické. A smutné je, že najkritickejšie hodnotíme vlastnú krásu. Prečo sa neustále podceňujeme?

Najväčší ženský problém sú muži

Toto je spúšťač číslo jeden snáď všetkých ženských problémov. Muž povie jedno, žena druhé. Muži niekedy nedomyslia, čo povedia a ženy sú naopak až príliš domýšľavé. Tak sa občas stane, že to, čo myslí muž ako kompliment, žena vezme ako urážku. Preto, milé ženy, povznesme sa nad ne a radšej im ukážme tú časť z nás (zvonka aj zvnútra), ktorá sa im páči, v tom najlepšom svetle. Pre muža predsa neexistuje lepší impulz, ako keď žena vie, čo chce a chce to od práve od neho. 

Tá ma ale super figúru, za to tá moja...

Neustále porovnávanie s inými ženami v nás prebúdza tie najhoršie ľudské vlastnosti ako je závisť, ktorá vedie k neuváženým činom ako napr. aj k plastike, či sebaľútosť, ktorá nás dovedie len k depresii. Verte, že aj tá vaša kolegyňa z práce vie, čo sú to drastické diéty, skrášľovacie procedúry, prinajmenšom pinzeta na obočie. Verte, že nie každá sa s tou dokonalou postavou narodila. Vypracované ramená, pevné brucho, prsia či zadok sú výsledkom len poctivej driny v posilňovni. Takže, nezáviďte, neľutujte sa a ak ste nespokojné, konečne niečo zmeňte!

Ach, tá večná túžba po dokonalosti

Nie nadarmo sa hovorí, že my sami sme si najväčšími nepriateľmi. Je až neuveriteľné, aké kritické dokážeme byť my ženy k vlastnému telu a vzhľadu. A pritom ako sa desaťkrát za deň pozeráme do zrkadla, aby sme sa upravili, zabúdame, že:  1. Dokonalosť neexistuje a 2.  Ak by aj existovala, bola by neskutočne nudná. Niekedy sú to totiž práve naše malé nedostatky krásy, ktoré nám ostatné ženy v dobrom závidia, a ktoré muži pokladajú na nás za najrozkošnejšie, a vďaka ktorým nás aj milujú. Lebo sme iné než ostatné... 

Starostlivosť o pokožku netreba podceňovať. Vo fitlekaren.sk nájdete produkty Bioderma so špeciálnou zľavou.

Otroctvo už vyšlo z módy. Tak si nenechajme diktovať

Módny diktát hýbe svetom. To je fakt a my s tým nič neurobíme. Stretávame sa s ním každý deň, keď ráno premýšľame, čo si oblečieme do práce, na rande, na pracovnú večeru, či aký odtieň farby laku či rúžu sa práve nosí, či sú v kurze brunety alebo blondíny, krv a mlieko či kostra... Ale netreba ho brať až tak vážne. Iste, nechajme si poradiť, čo sa nosí, majme nejaký ten módny prehľad, nechajme sa inšpirovať, ale nepodriaďujme tomu svoj vzhľad, ak sme s ním spokojné. Pretože potom strácame vlastný štýl. Pamätajme na to, že aj modelky s tou najlepšou postavou na svete (podľa nás) majú svoje komplexy, pretože aj ony sú len ženy ako my ostatné, a preto ich trápia rovnaké veci. Buďme teda radšej k sebe spolupatričné a sami pre seba originálne. 

Krása totiž neznamená len dokonalé miery 90-60-90, umelé prsia a nafúknuté pery. Každá nedokonalosť robí ženu dokonalou. Súhlasíte?

Diskusia k článku

comments powered by Disqus