Presunúť na hlavný obsah

30-dňová výzva: Drepy zmenia váš život + VIDEO

Fitness

Drepy si zamilovali ženy po celom svete a to, že sa nimi zmení len váš zadok nie je celkom pravda. Vďaka tejto výzve máte možnosť zmeniť celkový dojem vašej figúry.

Jednoduchý cvik, ktorý získal na popularite začalo čoraz viac ľudí odsudzovať kvôli kĺbom a kostiam. Samozrejme, aj tu (podobne ako pri brušákoch) platí, všetkého, ale s mierou.  Keďže sa radi hecujeme, pripravili sme si pre vás výzvu, ako prísť drepom na chuť.

Najdôležitejšie je naučiť sa správne vykonávať základný drep. Ak zvládnete ten, pre spestrenie cvičenia môžete drepy variovať a postupne pridávať aj záťaž. S drepmi sa síce najviac spája premena pozadia na oveľa guľatejšie a pohľadnejšie, no málokto vie, že týmto cvikom posilňujete viac. Dosiahnete lepší vzpriamovač trupu, posilňujete tiež svaly na bruchu, zvyšujete si tiež celkovú kapacitu pľúc a tiež výkon.

Sledujte tiež: 60-dňová výzva ako schudnúť do plaviek: Vďaka tomuto programu budete mať postavičku ako lusk

Čo sa deje s naším telom, keď robíme drepy pravidelne?

Počas robenia drepov sa vylučuje z tela testosterón a rastový hormón. V preklade to znamená, že vďaka týmto hormónom si budujeme svaly. Nemajte obavy, neznamená to, že nechudnete. Na to, aby ste „nabrali“ sval je potrebné vytlačiť tuk. Čím viac si teda zvýšime bazálny metabolizmus (ten minimálny stupeň metabolickej aktivity organizmu), tým viac budú naše svalové bunky spaľovať energiu. Jeden kilogram svalstva pomáha spáliť energiu až o 100-120 kalórií za deň, a to aj v čase po cvičení, keď je vaše telo v štádiu oddychu. To je tiež dôvod, prečo sa neriaďte číslom a ručičkou na váhe. Kilogramy vám totiž môžu ísť nahor. 

Nenechajte si ujsť: 10 minút týchto cvikov urobí s vašou celulitídou zázraky: Toto sú chyby, ktorými si ju ešte viac prehlbujeme

Zdravý človek by mal bez problémov zvládnuť aspoň päťdesiat drepov denne. Táto výzva nebude spočívať v navyšovaní drepov (v závislosti od individuality, ak vám je päťdesiat denne veľmi málo, môžete pridať). Dôležité je, aby ste každý deň spomínaných päťdesiat urobili. Bez podvádzania, bez výhovoriek. Majte tiež na pamäti, že nesprávne alebo lenivo vykonaný drep sa míňa účinku a preto, ak ho nechcete robiť poriadne, nerobte ho, ušetríte si tým čas. Potom sa ale nesmiete čudovať, že drepy nefungujú. Pre tých nabudenejších sme si pripravili skvelé motivačné video a tiež výsledky, ktorými sa môžu pochváliť ženy z celého sveta. 

TIP: Počas 30-dňovej výzvy sa pre lepší efekt odporúčajú aj tablety Formoline.

VIDEO: Inšpirujte sa týmito typmi drepov na doma a urobte denne aspoň päťdesiat

VIDEO: Takto drepy zmenili postavy rôznych žien po celom svete