Presunúť na hlavný obsah

Premiéra filmu Dior a ja: Čo nám o zákulisí prezradili slovenské modelky a ľudia z módnej brandže?

Móda

Viete, čo spája značku Dior a Slovensko? Okrem nedávnej slovenskej premiéry filmu Dior a ja, aj niekoľko osobností, ktoré mali možnosť pre známu značku pracovať. Pozrite sa, čo nám prezradili.

Film Dior a ja je ďalším sviežim dokumentom, ktorý približuje fungovanie módneho biznisu v najvyšších kruhoch – Haute Couture – pod vedením kreatívneho riaditeľa Rafa Simonsa. Ak vás zaujíma, ako môžu šaty stáť niekoľko tisíc eur, odporúčame pozrieť si tento ľahko stráviteľný film. Rýchlo pochopíte, že nie sú šaty ako šaty. A že cenu nevyháňa nahor len značka, ale aj skutočný objem práce a materiálov.

Čítajte viac: Slávny Dior a zákulisie výroby tých najluxusnejších šiat: Film bez cenzúry, na ktorý čakajú tisícky ľudí

Skúsenosť so zákulisím Dioru má aj dokonca niekoľko domácich profesionálov z oblasti módy. Topmodelka Michaela Kocianová z agentúry Elite Model Management nielenže pre túto značku niekoľkokrát predvádzala či fotila, navyše sa objavila aj v sexi videoreklame na parfum Dior po boku herca Jude Law. 

Spoluprácu s Rafom Simonsom si vyskúšala aj jedna z novších tvárí Elite Model Management, Barbora Koláriková, a obe spoločne potvrdili, že je to naozaj človek skôr utiahnutý, jemný a minimalistický. Zjednodušenie (nie jednoduchosť) a čistejšie línie sú koniec-koncov aj novým vetrom do plachiet Dioru odkedy sedí Raf v kresle kreatívneho riaditeľa.

VIDEO: Aké skúsenosti majú modelky z Elite Model Management s Rafom Simonsom?

Opýtali sme sa na postrehy a osobné skúsenosti aj návrhára Fera Mikloška, ktorý je známy svojimi výrazne ženskými haute couture kolekciami; bývalého Public Relations manažéra pre kozmetickú divíziu Christian Dior na Slovensku, Rasťa Holubca či stylistky Zuzany Kanisovej, ktorá spolupracovala na fotení pre značku Dior.

Odpoveď na otázku, či Fero Mikloško pri svojej módnej prehliadke tiež niekedy plakal a v akých topánkach od Diora sa nedá chodiť, sa dozviete v našom videu.

Nenechajte si ujsť tento film aj u nás, ktorý si vďaka Asociácii slovenských filmových klubov môžete pozrieť aj vy.

VIDEO: Rozhovory so známymi tvárami z módnej brandže na premiére filmu Dior a ja

- Najčítanejšie -