Presunúť na hlavný obsah

Spánok "naostro" má na telo priaznivé účinky: Zlepšuje intímny život a znižuje riziko kožných či intímnych chorôb

Lifestyle

Poznáte lepší pocit než ten, keď sa nahým telom obtierate o príjemné chladivé periny vo svojej posteli počas horúcej letnej noci? Ak nie, je na čase s tým začať aj kvôli zdraviu.

Podľa odborníkov až tretina mužov obľubuje spať nahý. Oproti tomu je len pätina žien, ktorá má tento zvyk zaužívaný. Mali by sme si ho však osvojiť všetci. Práve teraz, počas horúcich letných nocí, to bude pre naše telo aj myseľ príjemná zmena, ktorá sa odzrkadlí aj na našom zdraví. 

1.    S nahotou prichádza pocit  uvoľnenia 

Leto je ideálny čas, aby sme odhodili zábrany aspoň za dverami svojej spálne a sama alebo s partnerom zaviedli rituál na Adama a Evu počas horúcich letných nocí. Ten pocit uvoľnenia, ktorý nahota so sebou prináša, v nás prebudí chuť hrať sa, zbližovať sa alebo len tak pokojne si odfukovať na tele svojho partnera. Poznáte lepší pocit, ako zobúdzať sa ráno takto?

2.    Riziko preteplenia organizmu je nižšie

Odborníci pre portál lifehack.org prezrádzajú, že riziko preteplenia organizmu je v lete vyššie. Práve spanie nahý v lete toto riziko znižuje, pretože telo si aj vďaka chladivým perinám teplotu reguluje, čím zase prispieva k tomu, že v pokoji prespíme celú noc. Tak získame kvalitný spánok, ktorý nás skvele naštartuje do ďalšieho dňa plného povinností. 

Čítajte: Najúčinnejší a najzdravší nápoj na detox: S týmto prečistíte telo a schudnete už počas troch dní!

3.    Menej stresu, viac pohodlia

Spať nahý pomáha aj hladine nášho stresového hormónu, kortizolu, aby bol nižší. Ak je totiž jeho hladina vysoká, napr. aj vtedy, keď dôjde k pretepleniu organizmu, zvyšuje to pocit úzkosti, pociťujeme väčší hlad, čím dochádza k prejedaniu a následne k vážnejším zdravotným problémom. Ako sa hovorí všetko so všetkým súvisí. 

4.    Koža sa môže nadýchnuť

Po celý deň máme niečo na sebe, aj v lete. V podpazuší deodorant, na tele parfém, na pokožke hlavy tužidlo či lak na vlasy a ďalšie. Preto nechajme pokožku tela oddychovať aspoň počas noci. Pretože, ako ďalej hovoria odborníci pre lifehack.org, tým že spíme nahý, znižujeme aj riziko kožných ochorení, predovšetkým ženy vaginálnych mykóz, ktorými sa trápi pomaly každá druhá žena. 

Napokon, skvelým zadosťučinením bude aj to, že ak sa rozhodnete spať nahý, budete sa cítiť viac sexi, aj vnímať svoje telo krajšie. Nepochybne to ocení predovšetkým váš partner. 

Neprehliadnite: Zbaviť sa celulitídy nie je až taká veda: Odborníčka prezradila spôsob, ako ju zmierniť o niekoľko stupňov