Presunúť na hlavný obsah

Super zdravé smoothie, ktorým predídete rakovine a posilníte pľúca: Elixír z týchto 3 surovín je top!

Zdravie

Väčšina z nás začne do tela dopovať vitamíny a minerály, až vtedy, keď vyhlási absolútny štrajk. S týmto nápojom však môžete predísť najzákernejším chorobám.

Niektoré suroviny by človek v takom množstve nedostal do tela a preto je čoraz viac obľúbené smoothie, teda nápoj, v ktorom sú „skryté“ všetky tie ingrediencie. My sme si pre vás tentokrát pripravili oranžové smoothie, ktoré vyzerá na pohľad ako pomarančový džús, no ukrýva v sebe omnoho viac. 

Nenechajte si ujsť: Nápoj na posilnenie zdravia je vo svete hitom: Odstraňuje z tela jedovaté látky a pôsobí ako prevencia proti rakovine

Smoothie je dobré piť nalačno a na konci dňa

Na prípravu tohto smoothie nepotrebujete nič viac, len tieto suroviny: jednu veľkú mrkvu, jablko a zemiak. Vyčistené suroviny nakrájate na drobné kúsky a v mixéri alebo odšťavovači rozmixujete, samozrejme zriedite s vodou. Kto chce, môže pridať kvapky čerstvej pomarančovej šťavy alebo lyžičku šťavy z cvikly. Vypiť by ste mali túto šťavu ihneď po príprave.

Takéto smoothie sa pije ráno na lačný žalúdok, zhruba hodinu predtým než si dáte raňajky. Pre čo najlepší efekt sa odporúča piť tento super nápoj 2x denne. Druhýkrát si ho dajte najneskôr pred 17-tou hodinou. 

Smoothie z nevýrazných surovín, ktoré dokáže s telom divy

Ruku na srdce, ešte stále je medzi nami málo tých, ktorí by si „len tak“ dali počas dňa mrkvu či iné ingrediencie nášho smoothie. Práve v tekutej forme tak doprajete telu množstvo vitamínov a minerálov. Kombinácia uvedených surovín má však na telo priaznivé účinky. 

Mohlo by vás zaujímať: Nápoj, ktorý spôsobil vo svete revolúciu: "Zlaté mlieko" ozdraví celý organizmus a poradí si aj s rakovinou

Mrkva je najviac bohatá na provitamín A a minerály ako železo, vápnik, fosfor či horčík. Jablko má v sebe takisto tieto minerály a samozrejme fruktózu, vďaka ktorej udržuje cukor v tele v optimálnej hladine. Čím ale najviac prekvitá je prítomnosť pektínu (rozpustnej vlákniny). Žiadny iný plod nemá v sebe toľko tejto vlákniny. Vďaka nej sa v tele zabraňuje rozširovaniu škodlivých mikroorganizmov. Zlepšuje činnosť čriev a tiež znižuje škodlivý cholesterol v tele. Jablko obsahuje až okolo 80-85 % vody a fruktóza je v tomto porovnaní naozaj minimálna. Prítomnosť andioxidantov je najdôleitejšia v prevencii proti rôznym druhom rakoviny. Takýto nápoj zvyšuje celkovú imunitu tela.

Patrí smoothie do vášho jedálnička?

spolu hlasovalo 265 ľudí

Áno
149
Nie
116

- Najčítanejšie -