Presunúť na hlavný obsah

Nápoj z tejto liečivej bylinky si zamilujete: Jeho detoxikačné a antidepresívne účinky sú na nezaplatenie

Zdravie

Vôňa levandule upokojuje a rovnaký vplyv na naše telo majú aj jej pozitívne účinky. Táto vzácna rastlinka spôsobí znovuzrodenie pre vaše telo, veď posúďte sami.

Fialový zázrak menom levanduľa sa nám mnohým spája s jeho výraznou a upokojujúcou vôňou. Táto rastlinka sa však nevyužíva len na rozvoňanie priestoru či proti molám. Skrýva v sebe množstvo blahodarných účinkov, ktoré pomáhajú dostať naše telo do roviny pokoja. Levanduľa je vynikajúci spôsob, ako sa popasovať s bolesťami hlavy, migrénou či nespavosťou. Znižuje totiž stres, nervozitu a vytvára v duši akúsi harmóniu. 

Málokto vie, že olej z levadule v sebe obsahuje až okolo 150 látok, ktoré pomáhajú bojovať proti fyzickým i psychickým ťažkostiam. Levanduľa má skvelé protizápalové účinky a rovnako dobre pomáha pri ťažkom dýchaní či angíne. Táto bylinka je tiež výborným spôsobom, ako prirodzene podporiť vylučovanie žlče i keď tieto klady sú menej známe. 

Neprehliadnite: Zázračný drink čínskych bylinkárov: Táto šťava dokáže poraziť aj rakovinu!

Nápoj z levandule vytvára v tele harmóniu

Levanduľový nápoj si pripravíme veľmi jednoducho a vďaka všetkým ingredienciám vám bude aj nesmierne chutiť počas týchto letných dní.

1PL sušenej levandule
1-2 kvapky levaduľového oleja
1l obyčajnej a perlivej vody (môžete dať 0,5 l a 0,5 l)
1 šálka medu
Vetvičky z čerstvej levadule
Citrón, limetka
Kocky ľadu

Obyčajnú vodu so sušenou levanduľou najskôr privedieme k varu a necháme vychladnúť. Potom pridáme olej, med a kvapky citrónu či limetky. Dozdobíme vetvičkami levandule a kolieskom citróna. Prilejeme perlivú vodu a kúsky ľadu a poriadne premiešame. 

Mohlo by vás zaujímať: Nápoj na posilnenie zdravia je vo svete hitom: Odstraňuje z tela jedovaté látky a pôsobí ako prevencia proti rakovine!

- Najčítanejšie -