Presunúť na hlavný obsah

Najčastejšie chyby, ktoré robia ženy v snahe mať krajší zadok: Tieto odpovede vám pomôžu k telu snov

Fitness

Krásny vypučený zadok niektoré ženy zdedia, iné si ho musia "vydupať" samy. Známy fitness tréner vás navedie tou správnou cestou.

Vypracovaný pevný zadok. Sen mnohých žien. Niektorá chce mať zadok väčší, druhá zase menší, ďalšia ho chce trocha zdvihnúť... Bohužiaľ, nejde to tak ľahko ako iné partie tela, ženy totiž majú predispozíciu ukladať tuk aj do dolných partií. Je to spôsobené hormónmi a fyzickými predpokladmi. Častokrát sa stane, že žena schudne na celej postave, ale neschudne práve na zadku a to kvôli tomu, že zadok ide naozaj dole ako posledná partia tela. Dám vám teda 6 tipov pre krajší zadoček, ako ho udržať a posilniť.

1. Chybná zostava tréningu

Veľkou chybou mnohých žien je, že si myslia, že musia robiť 20 - 30 opakovaní z každého cviku a iba potom to má správny efekt. Ak je teda vaším cieľom vybudovať krásny pevný zadok, tak toto je veľká chyba. Pri takýchto počtoch opakovaní nestimulujete svaly zadku, aby rástli a boli pevnejšie, ale zvyšujete im odolnosť a to nie je váš cieľ. Je lepšie teda ísť s väčšou intenzitou a použiť vyššiu váhu v rozsahu 8 - 15 opakovaní. Môžete robiť drepy a výpady s nekonečným počtom opakovaní, ale zadok tak neuvidíte.

Neprehliadnite: Chcete vedieť, aké má byť posledné jedlo dňa, aby ste začali konečne chudnúť?

2. Je dôležité mať silný zadok

Váš zadok hrá dôležitú úlohu vo vašom telesnom postoji a v základných pohybových činnostiach. Zadok vám odoberá tlak z chrbta, čiže, keď máte problémy s bolesťami chrbta, je dobré posilniť aj zadok pre správnu funkčnosť. Bohužiaľ, väčšina ľudí sedí na zadku skoro celý deň, vôbec zadok nepoužíva. Takže cvičiť zadok nie je dôležité len z hľadiska estetiky, ale má to aj svoju funkciu.

3. Ako často cvičiť zadok

Raz alebo dvakrát týždenne. Neexistuje žiadny dôvod cvičiť zadok každý deň. Je to úplne neefektívne. Musíte totiž nechať vaše svaly zregenerovať a oddýchnuť, aby mohli rásť. Nemusíte sa báť rastu svalov, ak si myslíte, že budete mať potom zadok úplne objemný. Treba si uvedomiť, že sval zaberá menej miesta ako tuk a čím viac svalov máte, tým je zadok tvarovanejší a menší opticky. K dokonalosti potom už len stačí trocha ešte vyrysovať.

Sledujte video: 10 minút týchto cvikov urobí s vašou celulitídou zázraky: Toto sú chyby, ktorými si ju ešte viac prehlbujeme

4. Celulitída na zadku a stehnách

Tukové bunky nemiznú ľahko zo stehien a zadku, to si povedzme otvorene. Ale, ak ste netrénovali a začali ste cvičiť na zadok, vybudované svalstvo pod tukom môže kožu natiahnuť a zmierniť tak vzhľad pomarančovej kože. Celulitída je často spôsobená genetikou a hormónmi, preto aj najprísnejšia diéta a najkvalitnejší silový tréning nezaručuje odstránenie celulitídy, ale môže ju radikálne zmierniť.

5. Najlepšie cviky na zadok

Svojim klientkám nikdy neodpustím drepy, výpady a ich rôzne kombinácie a variácie ako drepy so širokým postojom, výpady na mieste, dozadu v chôdzi... Cviky ako zanožovanie a podobné izolované cvičenia vám nepomôžu, sú iba doplnkom k drepom a výpadom. Nebojte sa teda začať drepovať, to je tá najjednoduchšia cesta k pevnému zadočku.

Mohlo by vás zaujímať: Podkožný tuk je novou hrozbou pre telo: Podľa tohto obrázku zistíte, koľko tuku reálne máte (foto vnútri)

6. Kardio na zadok

Veľmi častá chyba žien je, že namiesto cvičenia zadku sa zamerajú iba na zhadzovanie tuku na kardio strojoch. Pokiaľ nemáte vybudované svalstvo, tak po spálení prebytočné tuku vám nezostane nič a zadok bude už len pokračovaním stehna priamo k chrbtu. To teda nechceme. Pokiaľ je to možné, zamerajte sa najprv na vybudovanie svalstva a až potom sa snažte spaľovať tuk na kardio tréningu a to intervalovým intenzívnym spôsobom. Jednu minútu vyššia intenzita a druhú minútu nižšia intenzita. Alebo to skúste meniť po dvoch minútach. Dúfam, že som váš inšpiroval a váš ďalší tréning zadku bude už o niečo kvalitnejší.

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus