Presunúť na hlavný obsah

Nádherná Jana Keketi prezrádza, ako byť krásna aj po 40-tke

Lifestyle

Známa fotografka, bývalá úspešná modelka, vyhľadávaná biznis imidž konzultantka. Ženám aj mužom, manažérom radí ako si nájsť vlastný osobitý štýl obliekania, ktorý vystihuje nielen charakter človeka, tvar postavy, farebnú typológiu, ale aj pracovnú pozíciu, ktorú zastáva.

Pracovný kalendár má na rok dopredu zabookovaný fototermínmi, poradenstvom, prednáškami a individuálnymi konzultáciami, či charitatívnymi projektmi. Firmy ju oslovujú, aby im navrhla celkový korporátny imidž spoločnosti ako aj jej zamestnancov. Ako jediná Slovenka má certifikát z London Image Institut. Aj napriek vyťaženosti a syna prváka vyzerá stále skvele. 

Aký je jej recept na udržanie si krásnej tváre a tela aj po 40-tke?

Okolo 40-ky sa začína obdobie, kedy sa zúročuje doterajšia starostlivosť o svoju tvár a telo a vidieť reálny rozdiel medzi ženami, ktoré o seba dbajú a tými, ktoré na to nemali doteraz čas alebo chuť. Kým sme mladé, telo zvládne spracovať viac za menej námahy. V určitom veku však musíme myslieť aj na seba a nielen na všetkých okolo. To znamená, nezabúdať na svoje potreby ako sú kozmetika, masáže, cvičenie a chvíle len pre seba. Pretože na nás ženách je oveľa viac hneď vidieť, či sme vnútorne v pohode. Nie nadarmo sa hovorí, že krása ide zvnútra. Ako sa cítime, to aj vyžarujeme. Vnútorná spokojnosť je kľúčom k spokojnosti rodiny. Netreba zabúdať na svoje potreby, ak človek nie je šťastný sám so sebou, nemôže robiť na sto percent šťastnými ani ostatných. Preto je rovnováha taká dôležitá. Všetko by malo byť v harmónii, vyvážené, pracovný aj rodinný život. Každá žena pritom môže vyzerať krajšie, mladšie aj zdravšie. Základ je, začať sa mať rada, prijať samú seba aj s chybami a nedostatkami, ktoré má predsa každá z nás. Dôležité je vedieť ich zakryť správnym oblečením a zároveň upriamiť pozornosť vhodným strihom na svoje prednosti, prezrádza Jana Keketi.

Odkiaľ začať pri zmene šatníka?

Žena by v prvom rade mala poznať svoj typ farebnosti – existuje viacero typológií. Ak nechcete hneď absolvovať typológiu u odborníka, vyskúšajte si test doma s kamarátkou. Stačí prikladať farebné šatky k tvári. Mali by ste byť nenalíčená na dobrom dennom svetle a podľa odrazov na tvári zistíte, ktorá farba vám lichotí a ktorá naopak pridáva vek, vrásky atď. Potom už len treba dodržiavať radu, že tie farby, ktoré vám pristanú, treba nosiť v hornej polovici tela, teda pri tvári. Netreba hneď meniť celý šatník, stačí dokúpiť doplnky ako sú šatky, šperky, opasky, blúzky. Ak máte veľké kontrasty v tvári, ako sú tmavé vlasy, výrazné, žiarivé oči a zároveň bledú pleť, môžete si dovoliť výraznejšie, sýtejšie farby. A naopak, ak máte v tvári jemnejšie prechody, čo sa týka obočia, očí a farby pleti a pier, treba voliť rovnako tlmené, jemnejšie, decentnejšie odtiene. Prezrádza triky biznis imidž konzultantka Jana Keketi.

Ako by mal vyzerať šatník zamestnanej ženy?

Základ tvorí dobre padnúce sako, k nemu nohavice a sukňa, ladiace materiálom aj farbou a kostým. Sako môžete nosiť aj k šatám. Pod sako odporúčam rôzne blúzky, vo vhodnej farbe k vášmu typu, najlepšie s krátkym rukávom, aby ste sa nepotili. Myslieť treba aj na kvalitné doplnky, ako sú topánky, kabelky a dokonalú úpravu zovňajšku, vrátane vlasov a nechtov. To všetko o žene prezradí ako jej na sebe záleží.

Hmotnosť, ach, tá hmotnosť

Po 40tke sa ženám nadbytočné kilá zhadzujú už len veľmi ťažko. Preto si treba strážiť aj svoju hmotnosť a nehádzať do seba čokoľvek a kedykoľvek, telo nám to potom hneď zráta. Ako to robí Jana Keketi, ktorá si aj napriek tehotenstvu udržala nádhernú postavu? „S hmotnosťou som našťastie nikdy nemala problémy, asi to bude genetikou a aktívnym spôsobom života, ktorý vediem. V podstate si držím rovnakú váhu plus mínus 2 kg stále. Napriek tomu som sa nevyhla pocitom únavy a dlhodobej celkovej vyčerpanosti. Pomohla mi kamarátka Zuzka Líšková, výživová poradkyňa. Nastavila mi stravovanie vyslovene podľa chémie môjho tela s vhodnými surovinami a kombináciami potravín. Najskôr som si dala urobiť biologický rozbor krvi a na základe výsledkov mi „ušila“ jedálny lístok presne na mieru môjmu organizmu. Pozitívnu zmenu som pocítila na sebe už za veľmi krátky čas. Mám oveľa viac energie, už nebývam napríklad taká ospalá. Teraz jem pravidelne, niekedy viac ako predtým, čiže nebývam hladná a nepriberám ani keď nemám čas na cvičenie,“ spokojne s úsmevom priznáva Jana.

Starostlivosť o tvár po 40-tke očami odborníčky

To, čo stačilo pleti v 20-tke, či 30-tke už nemusí platiť po 40-tke. Pokles kolagénových a elastínových vlákien, ochabnuté kontúry tváre, kruhy pod očami, vrásky, strata pružnosti, aj takto sa môže prejavovať stárnutie pleti. V prvom rade je dôležitá diagnostika pleti, najlepšie pomocou špeciálneho prístroja. Treba si uvedomiť, že kvalita pleti sa mení aj vekom, takže aj po dlhšom období odporúčam zopakovať túto procedúru, aby ste zistili aký typ pokožky máte, normálnu, suchú, zmiešanú, mastnú, aknóznu alebo skôr citlivú, konštatuje Katarína Gáboríková z Dermacentra a pre zachovanie si krásnej pleti odporúča dodržiavať najmä pravidelný a dostatočný spánok, pitný režim, dôkladné čistenie a odličovanie pokožky.

NAŠTARTUJE POZITÍVNE ZMENY VO VAŠOM ŽIVOTE,
NAUČTE SA BYŤ SAMA SEBOU A POSILNITE SI SEBAVEDOMIE!

PRÍĎTE SA INŠPIROVAŤ JANOU KEKETI A ZUZANOU LÍŠKOVOU.

LÍDERKY PROJEKTU WOMAN WORK IN BALANCE VÁM PORADIA AKO SA CÍTIŤ ZDRAVŠIE A KRAJŠIE POMOCOU ÚPRAVY STRAVOVANIA A IMIDŽU.

ZAŽITE WOMAN´S BALANCE DAY 23. 10. 2015 V HOTELI PONTEO V RUSOVCIACH.

Viac informácií nájdete: http://workinbalance.sk/womans-balance-day/

Vstupenky na podujatie zakúpite aj cez predpredaj.sk