Presunúť na hlavný obsah

Do akej miery sú si ženy isté otcom svojho dieťaťa? Každý desiaty muž vraj nie je - takto to zistíte!

Rodinné vzťahy

Ženy v tom majú vždy jasno, teda až pokiaľ nepríde na otázku, či je to dieťa skutočne jeho. Muž si nemôže byť nikdy istý na 100%. Akými spôsobmi vieme vyvrátiť a potvrdiť skutočné otcovstvo?

V minulosti sa muži mohli naozaj len domnievať, či v dcére, alebo v synovi koluje skutočne ich krv. V dnešnej dobe, kedy genetika napreduje míľovými krokmi, si môže partner ľahko overiť, či vychováva vlastné dieťa a neistá matka zistiť, ktorý z potencionálnych otcov je ten pravý.

Krvné skupiny

Donedávna tu bola jediná metóda, na základe ktorej mohol muž zistiť, či je dieťa jeho, alebo nie. Je to metóda založená na testovaní krvných skupín. Touto cestou, však muž mohol otcovstvo skôr iba vylúčiť, než potvrdiť. Všetci ostatní partneri s rovnakou krvnou skupinou, môžu byť takisto otcami dieťaťa.

Testy DNA

Vďaka rozvoju skúmania DNA, si môžu muži otcovstvo overiť takmer na sto percent. DNA z nás robí nevyvrátiteľné originály, čo hrá do karát práve mužom, pri zisťovaní otázky otcovstva. Je v skutku nepravdepodobné, že sa na svete nachádza človek s rovnakou DNA. Takéto testy musia byť urobené v laboratóriách na to určených, takže váš obvodný lekár vám ich určite nespraví. Čo je výhoda, stačí nám na to napríklad žuvačka, vlas, zubná kefka, aj keď najlepšie je priniesť krv, alebo vzorku spermií.

Farba očí

Už dávnejšie bolo dokázané, že mužov s modrými očami ich podvedomie ťahá k ženám s rovnakou farbou očí. Na ulici tak môžeme často stretnúť modrooké páry, aj s ich ratolesťami. Čo by však mohlo byť viac alarmujúce, je iná farba očí ich dieťaťa, ako je modrá. V tomto prípade, by mal partner naozaj zbystriť pozornosť. 

Jednoducho zhrnuté: 

1.    Ak obaja rodičia majú modré oči, je veľmi pravdepodobné, že ich deti budú mať tú istú farbu očí. 
2.    Ak majú obaja partneri oči tmavej farby, je skôr málo pravdepodobné, že ich potomstvo bude mať oči svetlé. 

Prečítajte si: Pomoc pre slovenské rodiny: Špeciálni pedagógovia navštevujú nepočujúce deti priamo doma

Rodičia si na "istotu" musia počkať

Neistá matka bohužiaľ v neistote musí zostať až do pôrodu dieťaťa, zatiaľ čo otec si začne lámať hlavu až po narodení. Vo väčšine prípadoch, by však boli obaja partneri spokojnejší, ak by sa pravdu mohli dozvedieť už počas tehotenstva, takto to bohužiaľ nefunguje. Rodičia môžu žiadať o test, iba v prípade podozrenia na určité dedičné choroby. 

Hovorí sa, že každý desiaty otec dieťaťa nie je v skutočnosti biologickým otcom. Z tohto zistenia pravdepodobne žiadny z mužov nie je nadšený, vo veľa prípadoch sa ale stačí pozrieť na tvár syna, alebo dcéry a všetky pochybnosti môžu byť razom zmetené zo stola. 

Do akej miery ste si istí otcovstvom vašeho dieťaťa?

spolu hlasovalo 114 ľudí

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe