Presunúť na hlavný obsah

Vyvážené raňajky dokážu pri chudnutí divy: Stravujte sa takto a s váhou viac nebudete mať problémy!

Chudnutie a diéty

Stačí si poriadne naplánovať, čo budete jesť a garantujeme vám, že keď čo – to v stravovaní zmeníte, nebudete sa stačiť diviť výsledkami.

Niet nad správne raňajky. Zabudnite na rohlík so šunkou, vajíčkovú nátierku s bielym pečivom či mäsovú nátierku, ktorú v hrubej vrstve natriete na chlebík. Existuje mnoho iných typov raňajok, ktoré potešia vaše chuťové bunky a ešte vám aj dopomôžu k vytúženej postave. Poďte s nami na malú exkurziu a uvidíte sami.

Prečítajte si: Najzdravšie raňajky, ktoré mnohí z nás podceňujú: Zlepšujú trávenie a pomáhajú tlmiť ďalšie ťažkosti

Vajíčka a tuky sú povolené

Rovnako ako sacharidy. Nie však hocijaké, vyberajte si tie s nižším glykemickým indexom, ktoré vás udržia dlhšie sýtych a ešte popritom vaše telo spáli nejaké kalórie navyše. Neviete, o ktoré ide? Naservírujte si obyčajné vločky. Áno, tie najobyčajnejšie, žiadne opekané prisladzované cereálie, ktoré majú toľko zbytočnej energie ako malý obed. Pokojne stavte na ovsenú kašu s čerstvým ovocím alebo tí, ktorí si nevedia nahradiť slané, rozmiešajte dve vaječné bielka s jedným žĺtkom a vločkami namočenými vo vode. Na panvici ich spracujte ako obyčajné lievance. Nakrájajte si k nim čerstvé rajčiny, uhorky a ako „dresing“ zvoľte grécky jogurt s pokrájanou bazalkou. Takáto vitamínová a proteínová bomba nedovolí vášmu telu priberať, naopak, budete spaľovať oveľa efektívnejšie ako doteraz. Tí, ktorí milujete sladké, máte vyhraté. Ani možno neviete, koľko skvelého ovocia existuje, ktoré vám poslúži ako nenahraditeľný pomocník pri rannom výbere jedla. 

Mohlo by vás zaujímať: Vynechávanie vajíčok z jedálnička je najväčšia chyba: Obmedzujú hlad a zvyšujú výkon mozgu

Toto ovocie je pri chudnutí top: 

Marakuja
Acai
Červený melón
Hrušky
Slivky

Prečítajte si: Exotické „cukrové jablká“: Ovocie, ktoré sa popasuje s vysokým tlakom, anémiou aj cholesterolom!

K ovociu si pridajte chia semienka, orechy, hustý grécky jogurt, ľanové semienka, čučoriedky, banán alebo maliny či černice. Zalejte javorovým sirupom alebo medom. Uvidíte ako si tento spôsob stravovania obľúbite a už na párky alebo rohlík so šunkou a syrom ani nepomyslíte. Rovnako tak si môžete dopriať uvarené vajíčka s nakrájaným avokádom a paradajkami pokvapkané olivovým olejom či cukinové palacinky alebo guacamole. Je len na vás a vašej fantázii, aké chutné farebné skvosty si vytvoríte. Nezabúdajte na to, že vyvážená strava s prevahou zdravých tukov je základom správneho stravovania a chudnutia! 

Prečítajte si: Zhadzujte kilá podľa znamenia: Na barana zaberá pohyb, levy by si mali dávať pozor na vlčí hlad a iné!