Presunúť na hlavný obsah

Hriešny tanec ako ho nepoznáte: V realite bolo všetko inak ako na filmovom plátne!

Zahraničné celebrity

Bude to už dvadsaťosem rokov, kedy sa Hriešny tanec dostal na filmové plátna. Od začiatku bol film predurčený k zániku, no všetko bolo nakoniec inak.

Nerozumeli si od samého začiatku

Keď sa filmový pár, v podaní Patricka Swayzeho a Jennifer Greyovej dozvedel, že majú spolu znova nakrúcať, neboli z toho dvakrát nadšení. Ich predošlá spolupráca sa skončila nezhodami. Patrick a Jennifer k sebe totiž nevedeli nájsť cestu už pri svojom prvom diele Červená smršť. Neustále hádky na pľaci z nich spravili dokonca nepriateľov. Bol to ale Patrick, kto veril v úspech filmu a Jennifer niekoľkokrát presviedčal, aby do toho išla. 

Mohlo by vás zaujímať: Najslávnejšia dvojica z Pomády: Krásna Olivia Newton John sa po rokoch zmenila na nepoznanie!

Baby pri nakrúcaní trpela 

Samotná Jennifer sa pri natáčaní vyjadrila, že Hriešny tanec je pre ňu utrpenie a pochybovala o jeho úspechu, už v jeho zárodkoch. Opak bol ale pravdou a film doposiaľ zarobil viac ako dvestoštrnásť miliónov dolárov. 

Takmer sme prišli o najkrajšiu scénu

"Baby nebude sedieť v kúte". Táto veta sa stala populárna po celom svete. Málo kto ale vie, že najromantickejšia scéna, kedy Johny (Patrick Swayze) zdvíha Baby (Jennifer Greyovú), nemala byť vôbec zverejnená. Herci si totiž len nacvičovali tanec. Režisérovi sa to ale zapáčilo natoľko, že sa rozhodol natočiť túto scénu a vzniklo z toho krásne a spontánne dielo. 

Multitalentovaný Patrick Swayze 

Patrick je nie len hercom, ale i spevákom a textárom. Rromantickú a kultovú pieseň „She´s Like The Wind“, naspieval a zložil sám pán herec. 

VIDEO: Vypočujte si pieseň She´s Like The Wind“ v podaní Patricka Sweyzeho

Zahrala o desať rokov mladšiu

Svoje kvality predviedla aj samotná Jennyfer, ktorá zahrala rolu o desať rokov mladšej Baby, než bol skutočný vek herečky, bravúrne. O túto rolu sa dokonca uchádzala Sharon Stone, no zaujímavá Jennifer Grey konkurz vyhrala. 

Filmové ocenenia

Aj keď bol film hercami ,odpísaný, jeho kvality ocenili najmä hudobní kritici. Oskara, aj Zlatý glóbus za najlepšiu pieseň, získala  v roku 1988 dnes už notoricky známa pesnička „The Time of My Life“. Zaspomínajte si na tú najkrajšiu scénu spolu s nami. 

VIDEO: Notoricky známa scéna z filmu Hriešny tanec, nenechá jedno oko suché

- Najčítanejšie -