Presunúť na hlavný obsah

Dve lyžice kokosového oleja denne vám pomôžu zbaviť sa aj prebytočného tuku na bruchu: Takéto chudnutie si zamilujete

Zdravie a relax

Už vieme, že kokosový olej sa dá použiť prakticky na všetko. Prečo ho teda nevyužiť aj ako účinný prostriedok pri chudnutí? Doprajte si ho denne a nebudete sa stačiť diviť...

O blahodárnych a priam zázračných účinkoch kokosového oleja pre naše telo sa toho popísalo už viac než dosť. Nielenže jeho vôňa prebúdza naše zmysly, ale jeho pravidelnou konzumáciou môžeme pomôcť nášmu telu zbaviť sa nežiadúcich „faldíkov“ na problémových partiách.

Mohlo by vás zaujímať: Stačí lyžička kokosového oleja a túto zmenu si na vás všimne každý: Vyskúšajte skvelý prírodný trik

Hoci je to olej, chudnúť sa z neho dá...

Mnohí sa mylne domnievajú, že keďže ide o olej, na chudnutie rozhodne vhodný nebude. Opak je však pravdou. Kokosový olej obsahuje až 92% nasýtených tukov. Avšak, mnohí nevedia, že nasýtené tuky sú dobré tuky, zdraviu aj postave prospešné. Tieto ruky obsahujú pevné väzby, odolné voči vyšším teplotám, nepriťahujú zlé voľné radikály. Preto ho môžete veselo jesť pri akejkoľvek diéte a zaradiť ho medzi najpoužívanejšie kuchárske pochutiny. 

Neprehliadnite: 101 (ne)uveritriteľných účinkov kokosového oleja: Tento zázrak si zamilujete!

Vďaka čomu vlastne odbúrava tuk?

Je veľmi nápomocný pri správnom fungovaní metabolizmu. Jeho pravidelnou konzumáciou sa vaše trávenie dostane pod kontrolu. Je zdrojom dôležitých vitamínov a predovšetkým antioxidantov, ktoré pomáhajú spaľovať prebytočný tuk. Naviac dokáže zasýtiť na dlhšiu dobu a dodať vám potrebnú energiu, ktorú môžete následne využiť napríklad pri cvičení. Účinný je aj čo sa týka štítnej žľazy, ktorej zabezpečuje správne fungovanie. Jedným  z príznakov ochorenia štítnej žľazy je práve neprimerané priberanie alebo úbytok na váhe. Zázračnou látkou kokosového oleja je predovšetkým kyselina laurová, ktorá je nielen pri chudnutí viac ako prospešná. Ničí nežiadúce baktérie a vírusy v tele, vrátane tráviacich orgánov, preto napomáha lepšiemu vnútornému prostrediu. To všetko je v procese zdravého a prirodzeného chudnutia naozaj dôležité.

Čítajte tiež: Neuveriteľný nápoj na chudnutie bez kalórií: Spaľuje tuk, odvodňuje a urýchľuje metabolizmus!

Pri ktorej problémovej partii je najúčinnejší? 

Pravidelné jedenie dvoch lyžíc kokosového oleja denne sa pri chudnutí najviac odrazí na brušnom tuku. Toto tvrdenie podporuje aj nedávna štúdia, ktorá skúmala práve účinok kokosového oleja na telesný tuk. Závery sú jednoznačné: Kokosový olej sa odporúča ako prostriedok udržania si zdravej váhy, ako účinný prostriedok pri chudnutí, odbúravaní prebytočného tuku predovšetkým na bruchu, dokonca aj ako spôsob liečenia obezity. 

Čo poviete, necháte sa inšpirovať?