Presunúť na hlavný obsah

Nebola to pomsta, len vnútorná potreba: Po rozvode sa Simona rozhodla pre krok, ktorý by nik nečakal...

Partnerské vzťahy

Sľuboval, že sa to nikdy nezopakuje, no o rok to spravil znovu.

Patrím k starej škole, môj prvý muž v živote sa stal aj mojím posledným. Tak to kedysi fungovalo, chceli sme sa vydať čo najskôr, moja sestra je ten istý prípad ako ja. Prvý, ktorý prišiel a prejavil, aké také city, ten sa stal naším nastávajúcim. V tej dobe sme boli obe zaľúbené, ale skôr do predstavy, že budeme s niekým žiť a s niekým zdieľať spoločnú domácnosť. 

Vymenila som zámok

Moje manželstvo s Mariánom nebolo nikdy ideálne. Máme spolu ale dve krásne deti, ktoré už sú teraz takmer dospelé. Keď sa nám narodilo druhé dieťa, mala som pocit, že som na všetko sama. Že mi manžel s ničím nepomáha, že ho takmer ani nevídam. Starala som sa o syna a dcéru, o domácnosť, o mojich rodičov, spätne si uvedomujem, že každá matka je tak trochu superžena. Môj manžel ma v tej dobe podvádzal. Našiel si milenku, za ktorou chodil namiesto toho, aby sa doma hral s deťmi a pomáhal svojej žene. Začali sa medzi nami hádky, niekoľkokrát som mu zbalila kufre, dokonca vymenila zámok. 

Marián sa nechcel rozvádzať, povedal mi, že to, čo spravil, bola tá najväčšia hlúposť v jeho živote. Sľuboval, že sa to nikdy nezopakuje, no o rok na to sa to zopakovalo. S tou istou ženou, ten istý scenár. Požiadala som o rozvod, ktorý ale vôbec nebol ľahký. Marián si myslel, že ak bude na súde sľubovať hory doly, všetko sa tým vyrieši. Rozviedli nás až na druhýkrát, ale hlavné bolo, že nás rozviedli. Ďalší kolotoč sa začal, keď sme sa rozhodovali, kto sa presťahuje a ako to bude s deťmi. Boli ešte maličké a ja som si nedokázala predstaviť, že by sa o ne Marián zrazu mal starať niekoľko dní do týždňa.

Toto som musela urobiť

Problém sa v podstate časom vyriešil sám, môj muž nemal veľký záujem svoje deti vychovávať, občas ich navštívil, no to bolo všetko. Mala som ale veľkú potrebu stretnúť sa so ženou, ktorá v podstate bola jedným z dôvodov rozchodu. Mariánova milenka, vtedy už vlastne oficiálna partnerka, bola len o niečo mladšia odo mňa. Nemala deti, to asi jemu tak veľmi vyhovovalo. Dohodla som sa s ňou na stretnutí, nemala s tým problém. Keď som jej začala rozprávať všetko, čo som si s mojím manželom musela preskákať, bola veľmi zaskočená. Z jeho úst totiž počula úplne inú výpoveď. Podľa neho som necitlivá ženská, ktorá ho nikdy k deťom nepustila, ktorá musela mať nad všetkým kontrolu. Vtedy sme obe pochopili, že Marián je len zbabelec, ktorý uteká od problémov a rieši ich v posteli inej ženy. Ešte v ten týždeň skončil bez strechy nad hlavou, jeho priateľka ho už nechcela ani vidieť.

Mohlo b vás zaujímať: Prečo dnešné vzťahy nevydržia tak dlho, ako vydržali vzťahy starších generácií: Čo si o tom myslíte vy?

Ja sa teraz teším z úspechov detí, z priateľa, ktorý je úplným opakom môjho bývalého manžela, čiže je verný, férový a zniesol by mi modré z neba.

Za príbeh ďakujeme Simone (38) a prajeme veľa úspechov. Ak máte príbeh, s ktorým by ste sa chceli podeliť, neváhajte a píšte na: info@feminity.sk

- Najčítanejšie -