Presunúť na hlavný obsah

9 varovných signálov, že okamžite potrebujete detox: Podceňovanie týchto príznakov by sa vám mohlo vypomstiť!

Zdravie

Z času načas je veľmi dôležité organizmus očistiť od škodlivín, nánosov a voľných radikálov. Kedy by ste očistu tela nemali ignorovať za žiadnu cenu?

Ak zbadáte tieto symptómy, je načase nastoliť si detox

Kožné problémy

Ak je vaša pokožka je suchá so sklonom k akné, môže to byť znamením, že vaše telo potrebuje prečistiť. Ak chcete pokožku vyliečiť, je potrebné zbaviť telo toxínov, ktoré spôsobujú kožné problémy, mazanie sa krémami v tomto prípade nepomôže.

Prekrvenie dutín 

Tento príznak je bežný najmä po inhalácii veľkého množstva toxických látok, ktoré sú vo vzduchu okolo nás.

Prečítajte si: Smoothie z týchto surovín je hotová liečivá bomba: Posilňuje trávenie a chráni pred voľnými radikálmi či rakovinou

Žlčníkové problémy

Kvôli vysokému množstvu toxínov nahromadených v našom tele, je žlč z pečene príliš koncentrovaná. Táto hustá žlč upcháva žlčník a zvyšuje riziko vzniku žlčových kameňov.

Brušný tuk 

Emócie, stres, úzkosť, hnev a ďalšie každodenné problémy môžu spôsobiť nahromadenie toxínov v našom tele a formou prejavu je brušný tuk. Tieto toxíny narúšajú schopnosť kontrolovať hladinu glukózy v krvi a hladinu cholesterolu. Pomocou je okamžitý detox!

Prehriatie 

Zvýšená koncentrácia toxínov zvyšuje telesné teplo. Potenie je prirodzený mechanizmus detoxikácie tela prostredníctvom pórov na pokožke.  

Bolesti hlavy 

Ak trpíte bolesťami hlavy pravidelne bez nejakej príčiny, je čas na detox. Bolesť hlavy je celkom spoľahlivý spôsob, ako vám telo naznačuje, že niečo nie je v poriadku. Predtým, než sa začnete dopovať tabletkami, skúste si nastoliť detoxikačný program a vylúčte, že problémom je práve zanesený organizmus. 

Nedostatok energie 

Je nesmierne dôležité oddeliť chronickú únavu od chvíľkového nedostatku energie. Ak sa budíte unavení každý deň, a tento stav sa vôbec nezlepšuje, opäť by ste si mali dať detox. 

Biely alebo žltý jazyk

Prirodzená farba vášho jazyka by mala jasnoružová alebo svetločervená. Vždy, keď je na jazyku prebytok žltého alebo bieleho filmu, znamená to, že telo sa snaží detoxikovať pomocou jazyka a dychu. Máte zlý dych? Vaše telo je pravdepodobne plné škodlivín a mali by ste sa okamžite prečistiť.

Nespavosť 

Melatonín telo pripraví na spánok, no nadmerné množstvo toxínov v tele môže znížiť jeho množstvo, čo môže mať za následok nespavosť alebo zlý, nepokojný spánok. Detox vám pomôže obnoviť pôvodné prirodzené procesy v tele. Organizmus tak bude uvoľňovať zodpovedajúce množstvo melatonínu, ktoré vám umožní zaspať rýchlejšie a mať lepší spánok.

Prečítajte si: Nápoj z tejto liečivej bylinky si zamilujete: Jeho detoxikačné a antidepresívne účinky sú na nezaplatenie

- Najčítanejšie -