Presunúť na hlavný obsah

5 dôvodov, pre ktoré vyzretý muž nepodvedie svoju ženu: Vernosť sa nosí a je jednou z najväčších cností

Partnerské vzťahy

Nikdy neurob to, čo nie si schopný vysloviť nahlas.

Tak veľa chlapov, tak málo mužov. Je to tak, doba džentlmenov je za nami. Muž, ktorý otvorí dvere, oblečie žene sako, alebo prinesie kvet, je už skôr ohrozený druh, než častý jav. Časy sa menia a my ženy sa tomu postupne prispôsobujeme, preto sa tu teraz nejdeme opúšťať. 

Na čom si ale zakladáme, je jedna vlastnosť, ktorá by mala byť vzájomná. Je to vernosť. Táto cnosť, ktorá je, bohužiaľ, v tejto dobe vzácnejšia než kedykoľvek predtým, je pre vzťah jednou z najpodstatnejších. Na to, aby sme si mohli medzi sebou dôverovať, potrebujeme vedieť, že vernosť je pre nás samozrejmou súčasťou vzťahu. 

„Nikdy neurob to, čo nie si schopný vysloviť nahlas“

 

Len naozaj zrelý muž môže povedať, že ženu nikdy nepodviedol. Takýto muž, totiž disponuje týmito piatimi vlastnosťami:


1. Vie si správne nastaviť svoje životné priority

Ak má muž jasno v tom, čo od života chce, je zaneprázdnený plnením si svojich snov, tak je to znak vyspelého muža. Taký nemá potrebu nachádzať uspokojenie v jednorázových románikoch. Namiesto toho pracujú na tom, aby dosiahli to čo si zaumienili. Nikdy by nehazardovali s tým, čo si doteraz budovali, len kvôli vyskúšaniu niečoho nového. 


2. Rešpektujú ženu

Vyzretý muž jedná s ľuďmi s rešpektom. Ak ide o ženu, svoje slová a činy si viackrát premyslí, ak ide o ženu, ktorú má skutočne rád, rešpekt je na prvom mieste. Vie, že podvádzanie, znamená klamanie a to vedie k strate dôvery. Pravý muž vie, že ak raz zradí dôveru svojej ženy, len ťažko ju získa späť. 

Prečítajte si: Päť životných klamstiev, ktorým sme bezdôvodne uverili: Toto stojí za zamyslenie...


3. Dávajú si pozor nielen na slová, ale i na činy

Túto vlastnosť si ženy vážia najviac. Muž by nikdy nemal zraniť ženu a ak sa jedná o ženu, ktorá je súčasťou ich života, mal by byť pre nich takt samozrejmosťou. Ak muž našiel ženu, ktorú ľúbi, mal by sa chovať tak, ako hovorí staré dobré... ´K žene sa chovaj tak, ako chceš, aby sa muž choval k tvojej dcére´. Takto rozmýšľa len naozaj vyzretý muž. 


4. Nestráca čas

Pravý muž, by si nenaplánoval stretnutie so ženou, o ktorej vie, že ho s ňou nečaká spoločná budúcnosť. Pravý muž vie, že ženy nie sú len objektmi túžby a preto ich neopotrebuje využiť len na ukojenie svojich potrieb. Ak sa nezaľúbia, neboja sa to povedať a namiesto toho, žeby ženu mali podviesť, rozumne si dokážu situáciu vydiskutovať a vyriešiť. 

Mohlo by vás zaujímať:  Prečo dnešné vzťahy nevydržia tak dlho, ako vydržali vzťahy starších generácií: Čo si o tom myslíte vy?

 

5. Stabilita 

Emocionálna stabilita je skloňovaná najmä pri ženskom pohlaví. Pravdou ale je, že muži sú veľakrát omnoho menej vyrovnaní a stabilní, než sú ženy. Možno to bude tým, že ženy o svojich pocitoch rozprávajú. Ak ich niečo trápi, prosto sa o tom porozprávajú a to ich emocionálnu nerovnováhu dokáže upokojiť. Muži, tí často držia svoje pocity v sebe. O tom, čo ich trápi sa rozprávať nechcú a tak sa z nich stávajú nevyrovnaní ľudia, čo ich následne na to privedie napríklad aj k podvádzaniu, hľadaniu niečoho nového. Preto, muž, ktorý sa vie o všetkom, čo ho trápi porozprávať, je aj mužom verným.

 

- Najčítanejšie -