Presunúť na hlavný obsah

Prastarý liek na všetky choroby: Z účinkov tohto neznámeho oleja vám padne sánka!

Zdravie

O oleji z rasce čiernej sa hovorí ako o lieku na všetky choroby okrem smrti. Áno, na mysli máme aj také nepríjemné neduhy akými je HIV, cukrovka, leukémia a mnoho iných.

Mnohým je toto zázračné semienko známe ako rímsky koriander, čierny sezam, čierna rasca, alebo cibuľové semienko. Iba nigella sativa – rasca čierna, však má všetky benefity, o ktorých dnes píšeme. Známy je z nej najmä olej. Nedávna vedecká štúdia ukazuje, že olej z čiernej rasce je mimoriadne účinný pri liečení rakoviny vďaka thymoquinonínu. Ten má silné vlastnosti voči mnohým zápalovým ochoreniam ako je rakovina pečene, kožný karcinóm, rakovina pankreasu, rakovina krčka maternice, rakovina prsníka, rakovina kostí, rakovina žalúdka, lymfómu, rakovina prostaty, hrubého čreva a mozgu. 

Prečítajte si: Modelka sa vyliečila z rakoviny bez pomoci lekárov: Jej jedálniček obsahoval iba TOTO!

Neskutočná sila skrytá v čiernej rasci

Semená čiernej rasce obsahujú množstvo účinných látok, vrátane beta sitosterolu, kyseliny myristovej, kyseliny palmitovovej, kyseliny stearovovej, olejovej, linolovej, proteínov, vitamínov skupiny B, kyseliny listovej, vápniku,  železa, medi, zinku a fosforu.  Pomáha proti vyčerpaniu, zvyšuje imunitu, znižuje krvný tlak, upokojuje nervový systém, upravuje trávenie a lieči rôzne kožné choroby. Už Kleopatra poznala benefity čiernej rasce a vďaka nej sa mohla pýšiť hustými, silnými vlasmi a pevnými nechtami.  

Zabijak nádorových buniek

Podľa výsledkov istej štúdie čierny olej a výťažok z čiernych jadierok výrazne znižuje populáciu živých nádorových buniek a mení bunkovú morfológiu. Čím väčšia je koncentrácia extraktu, tým vyššia je úroveň odumretých nádorových buniek. Ľudia čiernu rascu používajú tisícky rokov. Ochucujú ňou potraviny, pridávajú do kozmetiky a mnoho iného. Vyskúšate olej z čiernej rasce aj vy? 

Mohlo by vás zaujímať: Najzdravšia potravina sveta - cesnak: Chráni pečeň, čistí steny ciev od odpadu a veľa ďalšieho!

- Najčítanejšie -