Presunúť na hlavný obsah

Supermodelky kedysi a dnes: Ako sa zmenil ideál krásy, a ktoré sú na vrchole aj po dvadsiatich rokoch?

Modeling

Mená Kate Moss, Naomi Campbell, Eva Herzigová, Cindy Crawford a Claudia Schiffer sú známe určite každému. Hviezdy prehliadkových mól deväťdesiatych rokov minulého storočia patrili vo svojom fachu medzi špičku a boli doslova všade

SUPERmodeky rokov deväťdesiatych

Právom boli označované za supermodelky, pretože všetko, čo robili, bolo jednoducho super. Dobre, možno emotívne výbuchy Naomi Campbell či drogové úlety Kate Moss boli už cez čiaru, no vo svojej brandži nemali konkurenciu. A počuť o nich ešte aj dnes!

Naomi, Claudia, Cindy

Takmer dvadsať rokov po ich zlatej ére mútia vody modelingu a kradnú kšefty mladším kolegyniam. Podobný prípad sa stal len pred pár týždňami, keď francúzsky módny dom Balmain predstavil svoju kampaň na obdobie jar/leto 2016 a všetkých tak poriadne prekvapili.

Neprehliadnite: Krásne a štýlové! Úspešné slovenské topmodelky vedia, ako zaujať aj jednoduchým vkusom

 

Neobjavili sa v nej známe tváre ako Kendall Jenner, Adriana Lima či Rosie Huntington-Whiteley, ale „staré“ známe – Cindy Crawford, Naomi Campbell a Claudia Schiffer. Skvelý krok nielen pre samotnú značku, ale aj veteránky, ktoré sa na dôchodok rozhodne nechystajú. 

Eva Herzigová

Napriek tomu, že majú už po štyridsiatke, vyzerajú vynikajúco a okrem kampaní sa ešte aj dnes ukazujú aj na móle. To je prípad aj českej modelky Evy Herzigovej, ktorá ešte nedávno predvádzala na Couture prehliadke značky Versace. Okrem toho je už niekoľko rokov tvárou beauty kampaní značky Dior.

Mohlo by vás zaujímať: Krásna Eva Herzigová hviezdou červeného koberca: Vek tejto Češky by uhádol na prvý pokus málokto!

Kate Moss

A nezaháľa ani Kate, ktorá sa preslávila, okrem práce, aj svojím bujarým životným štýlom, čo sa na jej vzhľade dosť podpísalo. No jej meno je stále zárukou úspechu a preto ju módna značka Mango neváhala obsadiť do novej kampane. Kate vie, ako na to, ešte aj dnes...

Dnešná doba

Dnes sa však pojem „supermodelka“ používa asi až príliš často. Označovaná tak je takmer každá druhá kráska, ktorá sa udrží v priemysle dve-tri sezóny. Ono je asi aj veľmi ťažké rozhodnúť, kto je v tejto dobe super. Možno tak o dvadsať rokov to bude jasnejšie. No aj napriek tomu sme vybrali štvoricu, ktorá si tento prívlastok zaslúži a jednu, ktorá si k nemu cestu razí každým dňom.

Gisele Bundchen

Táto brazílska gazela patrí už roky medzi najlepšie zarábajúce modelky. I keď na móle sa ukazuje len striedmo, stále môžeme vídať dvojnásobnú matku a oddanú manželku vo všetkých módnych magazínoch či reklamných spotoch. Gisele je v hre už takmer dve dekády a oddychovať sa zrejme ešte nechystá.

Prečítajte si: Brutálny jedálniček hviezdneho páru odhalený: Z toho, čo zje denne táto brazílska gazela, vám padne sánka!

Karlie Kloss

Karlie dokázala všetkým neprajníkom, že modelky nie sú len pochodujúce vešiaky. Napriek tomu, že má len dvadsaťtri rokov a prioritne sa venuje štúdiu na univerzite, stále patrí medzi najžiadanejšie topmodelky a dizajnéri ju jednoducho milujú. A v brandži je už desať rokov!

Lily Donaldson

Anglická kráska je často prirovnávaná ku Kate Moss. Kariéru má slušne rozbehnutú a takmer trinásť rokov ju vídať v magazínoch, na mólach, večierkoch... A vo veku dvadsaťosem rokov je stále na vrchole. 

Joan Smalls

Dlhonohá Joan tiež nie je žiadnym nováčikom. Zubami nechtami sa medzi tvrdou konkurenciou drží takmer desať rokov. Krásna Portoričanka sa pravidelne objavuje na všetkých fashion weekoch od New Yorku až po Paríž a nechýba ani každoročnej šou Victoriaˈs Secret

Kendall Jenner

Kendall sa modelingu venuje niečo cez dva roky a presne toľko času jej stačilo, aby sa dostala medzi špičku. Samozrejme, známe priezvisko a pokrvný vzťah s Kim Kardashian jej k tomu výrazne dopomohli. No aj napriek všetkým výhodám každým dňom presviedča neprajníkov, že na to má. Uvidíme, čo bude o desať rokov....

- Najčítanejšie -