Presunúť na hlavný obsah

Skutočný príbeh Renáty: Keď máte vo vzťahu krízu, nečakáte, že vám muž ublíži tým najhorším spôsobom...

Partnerské vzťahy

Mladá kaderníčka stále verila, že všetko sa dá dokopy, no manžel ich problémy vo vzťahu zhoršil na plnej čiare...

„Nikdy som si nebola myslela, že sa niekedy s manželom dopracujeme ku kríze. Mali sme pohodový život, všetko klapalo, sex sme mali dobrý, len sme sa hádali kvôli peniazom. Robo zarábal veľmi nepravidelne, a veľa minul aj na seba. Chodil takmer každý deň do posilňovne, čo nám dosť bralo aj z financií,“ začína svoje rozprávanie Renáta, ktorej nezhody s peniazmi naštrbili vzťah na plnej čiare. To, koľko partner mladej kaderníčky míňal, bolo neúnosné. „Stále sme po sebe len kričali. Bolo to hrozné. Mala som pocit, že sa mu ani domov nechce chodiť,“ spomína Renáta, ktorú problémy vo vzťahu celkom zdevastovali.

Krízu zaháňal svojsky

Mnohí muži majú pocit, že akonáhle treba riešiť problémy, je načase sa stiahnuť. „Vedela som, že to začne riešiť po svojom. To, čo však nasledovalo, by som nečakala ani vo sne. Podľa toho, čo som zistila, ma najprv podviedol s recepčnou z posilňovne. Bola to blondína, ktorú som poznala zo školy. Bola neskutočne hlúpa, preto ma to zamrzelo asi viac, ako by sa patrilo. Druhá bola jeho bývalá kolegyňa, tretia zas suseda z predošlého bydliska. Strašne mi to celé ublížilo, najmä to, že ma takto oklamal a zhodil ako ženu,“ spomína Renáta, ktorá si manželstvo predstavovala celkom inak. A ktorá žena by nie?

Prečítajte si: Ľudia s takouto povahou zvyknú podvádzať najčastejšie: Nemá k nevere blízko aj váš partner?

Čo s rozbitým vzťahom?

Dnes mladá kaderníčka vie, že je jej vzťah asi nadobro pochovaný, i keď zvažuje ešte návštevu manželskej poradne spolu s neverným manželom. „Ak sú partneri pripravení urobiť pre záchranu vzťahu maximum, obvykle to účinok naozaj má. Musia sa však na seba, aj na svoju polovičku pozerať triezvo, bez ružových okuliarov, prehnaných očakávaní, sebeckých ambícií a manipulátorských sklonov. Skúsili ste byť pred partnerom už psychicky nahí? Bez masky, bez minulosti, bez predsudkov? Ak sa totiž dokážete v takomto stave porozprávať o problémoch, ste na veľmi dobrej ceste pochopiť toho druhého, akceptovať ho a prestať sa ho snažiť zmeniť či vtesnať do nejakej škatuľky,“ radí psychologička, ktorá pomohla už nejednej dvojici. Aký máte názor na vy? Dajte nám vedieť v diskusii pod článkom!

Prečítajte si: Môj manžel mi vysvetlil svoju neveru neuveriteľným spôsobom... Stalo sa vám už niečo podobné?

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe