Presunúť na hlavný obsah

V akých prípadoch sú ľudia ochotní odpustiť neveru? Urobili by ste niečo také?

Partnerské vzťahy

Cítim sa s ním, aj napriek tomu, ako najšťastnejšia žena na svete.

Pred tromi rokmi sa Janka dozvedela, že ju manžel podvádza. Musela tak spraviť životné rozhodnutie. Rozviesť sa, alebo zachrániť dlhoročný vzťah a dať mužovi druhú šancu. 

Tá noc bola úžasná. Marek ma milo prekvapil tým, že odniesol deti rodičom a mňa zobral na večeru do krásnej reštaurácie na okraji mesta. Celý večer bol galantný, komplimenty z jeho úst len tak sršali. Pomyslela som si, aká šťastná vo vzťahu konečne som, že aj po trinástich rokoch v manželstve, stále cítim lásku.

Ako sme odchádzali z večere, Marek ma chytil za ruku a pošepkal mi: „Nemáš ani len tušenie, ako veľmi ťa milujem a obdivujem. Ako si cením, že si pri mne. Si tá najúžasnejšia žena na svete.“ Od dojatia som sa rozplakala a objala som ho ako najviac som vládala. 

Odpustili by ste? 

Posledné roky sme mali menšie zvady a hádky, pripisovala som to ale len klasickým menším krízam, ktoré k vzťahu niekedy patria. V tomto momente som bola ale naplnená spokojnosťou a šťastím. Prišli sme k nám domov a sadli sme si na terasu, pofukoval príjemný vánok, aj keď už bola neskorá noc. V tej chvíli môj manžel prehovoril. „Je mi to veľmi ľúto, ale musím ti niečo povedať.“ V momente som si predstavila, že prišiel o prácu, alebo je vážne chorý. Vyľakala som sa ako malé dieťa. Slová ako bankrot, alebo rakovina mi prebehli hlavou a zostala som s bledou tvárou a čakala. 

Podviedol som ťa.“ Moje hrdlo sa stiahlo, ako keby sa v ňom objavilo tvrdá hruda, ktorú nie a nie prehltnúť. 

S Marekom sme sa brali veľmi mladí. Ihneď po vysokej škole sme sa do seba bláznivo zaľúbili a po pár mesiacoch ma požiadal o ruku. Fungovala medzi nami neskutočná chémia, ktorá bola silnejšia ako čokoľvek, čo som dovtedy prežívala. 

Môj manžel pred nejakým časom začal pracovať v novej firme, v ktorej mal manažérsku pozíciu. Takéto povolania so sebou prinášajú aj cestovanie a stretávanie sa ľuďmi z rôznych firiem. Bol v tom alkohol, v ten večer si boli partneri sadnúť na drink po podpísaní úspešného kontraktu a Marek, ktorý nezvykne piť alkohol, sa opil a vyspal so ženou, ktorá v tom podniku bola úplne náhodne. Chcela som vedieť všetky detaily. Ako sa to stalo, kde sa to stalo a najmä, či to bolo jediný krát. 

S Marekom sme sa na dva mesiace odlúčili, ja som išla s našou dcérou do bytu, ktorý mi zostal po starých rodičoch. Preplakala som týždne a bola som zúfalá. Stretli sme sa po dvoch mesiacoch a ja som cítila, že náš vzťah nemôže za žiadnu cenu skončiť. Jeho chyba naštrbila moju dôveru, ale milovala som ho natoľko, že sme sa k sebe vrátili. Plakali sme obaja celú noc a prisahali si, že už sa to nikdy nestane. Marekovi verím, zabudnúť nezabudnem, ale verím mu, že ľudská chyba sa stať môže, ale my to zvládneme. Cítim sa s ním aj napriek tomu, ako najšťastnejšia žena na svete a náš vzťah odvtedy nezažil žiadnu krízu, ani len menšiu hádku. 

Iná nevera 

Prípad Simony mal trochu iný priebeh. Vydatá za svojho manžela bola päť rokov. Zatiaľ sa deti nečrtali, obaja chceli ešte rok počkať. Simona pracuje ako lekárnička a jej manžel lekáreň vlastní. Zoznámili sa na medicíne a po dvoch rokoch sa zobrali. Môj muž nie je ideálom krásy, ale to som nikdy nehľadala. Potrebovala som pri sebe chlapa, na ktorého sa dá spoľahnúť, aj napriek jeho menšej nadváhe ma neskutočne priťahoval. 

Z Mariána vždy išla veľká charizma a on o tom aj vedel. Ženy o neho mali vždy záujem, pretože okrem šibalských očí, mal aj veľký dar reči a to na ženy platí stopercentne. Ako sa v poslednej dobe zisťuje nevera najľahšie? Prostredníctvom technológie. V jeho telefóne som našla fotky nahých žien, ich komunikácia bola jasná. Marián spával dokonca s dvoma. Obe som poznala, ale ani do jednej by som nepovedala, že by sa znížili na ženatého chlapa. 

O Mariánovi ani nehovorím, prestal byť pre mňa mužom vo chvíli, kedy som uvidela prvú správu od našej spoločnej známej. 

Podala som žiadosť o rozvod ešte v ten týždeň a teraz som šťastne slobodná a užívam si život bez chrapúňa. Jediné šťastie bolo, že sme spolu nemali deti, pretože tomu človeku by som sa už nikdy nedokázala pozrieť do očí. 

Nevera v týchto prípadoch má úplne iný charakter. To, či spravila žena v prvom prípade dobre, keď odpustila mužovi, ktorý bol raz neverný, vie len ona. V prípade Simony nie je o čom pochybovať. Ak je niekto chronický sukničkár, nevylieči ho z toho, ani vlastnenie lekárne.

Mohlo by vás zaujímať: 

 

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe