5 potravín, ktoré vám pomôžu s jarným detoxom: Povzbudíte spaľovanie a odľahčíte celý organizmus!

Prečistite si telo pomocou ľahšieho jedálnička! Neminiete naň tisíce, stačí ak pridáte potraviny so silnými detoxikačnými schopnosťami.

Cesnak je jednou z potravín, ktoré vám pomôžu s jarnou očistou

Cesnak je jednou z potravín, ktoré vám pomôžu s jarnou očistou

Zdroj: Profimedia

Kapusta

Kapusta – čerstvá aj kyslá, znižuje cholesterol a regeneruje pečeň. Účinne však pomáha s vyprázdňovaním a vylučovaním toxínov, takže má vaše telo šancu na znovuzrodenie. Skúste piť každé ráno kapustovú šťavu a vaše telo sa prečistí ako nikdy predtým.

Prečítajte si: 6 superzdravých potravín, na ktoré naše staré mamy nedali dopustiť: Tieto si určite zaraďte do jedálnička!

Cesnak

Cesnak povzbudzuje imunitný systém a pomáha udržiavať pečeň aktívnu. Je tak nepochybne skvelým „doplnkom“ vo vašom detoxikačnom režime, ktorý telo obnoví.

Poľné byliny

Púpava či žihľava účinne detoxikujú organizmus, sú ideálne na očistu pečene a žlčníka. Najvýživnejší je kvet púpavy, ktorý je zdrojom mnohých aminokyselín a prírodného lecitínu, žihľava je skvelá do prírodných zelených smoothies. Vyskúšate ich očistné účinky na vlastnej koži?

Zelený čaj

Zelený čaj je výborným zdrojom antioxidantov, chráni bunky pred poškodením voľnými radikálmi. To však nie je všetko, obsahuje katechíny, ktoré majú významný protirakovinový potenciál. A medzi jeho najväčšie prednosti patrí povzbudenie metabolizmu. Počas detoxikačného režimu neexistuje vhodnejší nápoj ako je zelený čaj alebo obyčajná čistá voda. Ak túžite po silnom zelenom čaji, vyberte si sypaný, má oveľa lepšie účinky ako ten v nálevových vreckách. 

Prečítajte si: 3 nápoje, ktoré sú účinnejšie ako citrónová voda: S týmito pôjde chudnutie oveľa jednoduchšie

Zázvor

Zázvor je plný antioxidantov, posilňuje imunitný systém a podporuje trávenie, aby fungovalo ako hodinky. Nemusíte však piť len zázvorový odvar, doporučuje sa žuvanie koreňa. Zázvor je však zdravý v akejkoľvek forme, takže neváhajte, a začnite deň práve zázvorovým čajom s citrónom. Ak je vaša pečeň pretučnelá alebo počas sviatkov jete veľa mastných jedál a preháňate to aj s alkoholom, zázvor urobí pre vaše telo veľkú službu.

Chcete vyskúšať jarnú detoxikáciu? Vyskúšajte prírodný detoxikačný prípravok zložený zo zeleného jačmeňa.

Foto:
Profimedia
Zdroj:
fem

Súvisiace články

Vysetrenie.sk

PlniElanu.sk

Diskusia k článku

comments powered by Disqus

Najčítanejšie články

Staň sa fanúšikom

Starostlivosť o seba