Presunúť na hlavný obsah

Meno, ktoré pri narodení dostaneme podvedome ovplyvňuje naše povolanie: V čom sa líšia ženy od mužov?

Lifestyle

Všetko, čo dostaneme, tak povediac, do vienka pri narodení a všetko, čo nás sprevádza počas života na nás zaručene vplýva, hoci si to málokedy naplno uvedomujeme. Rovnako aj písmená, z ktorých pozostáva naše meno, nás k niečomu predurčujú...

Niet divu, že sa rodičia pri výbere mena svojich potomkov niekedy nielen natrápia, ale ešte aj pohádajú. To, aké v konečnom dôsledku dostaneme, nám môže v dospelosti našepkať, ktorým smerom sa profesijne máme vydať. 

Mohlo by vás zaujímať: Osobnosť sa oklamať nedá: Tak prečo sa stále na niečo hráme?

Za všetkým hľadaj tzv. efekt písmen 

S týmto pozoruhodným a zaujímavým faktom prišli vedci už pre nejakým časom. Dokonca vraj vôbec nie je náhoda, keď si vyberieme povolanie, ktoré obsahuje rovnaké písmená alebo väčšinu rovnakých písmen, ktoré tvoria aj naše meno. Konkrétne to vysvetľujú aj na takýchto príkladoch... Krstné meno Denis môže predurčovať k tomu, že si dotyčný vyberie profesiu dentistu. Priezvisko Maliarik napríklad zase to, že dotyčný bude maliarom - umelcom alebo bude maľovať steny. Vedci nazvali tento jav aj konkrétnym pomenovaním, tzv. efekt písmen. 

Čítajte tiež: Zistite podľa vášho priezviska, koľko ľudí na svete ho má rovnaké: Pozrite, kam až môže siahať váš rodokmeň

Ženy verzus muži

Čo sa týka pohlavia je tu istý rozdiel. Vedci upozornili na to, že muži môžu byť viac náchylní vyberať si profesiu na základe svojho priezviska, zatiaľ čo ženy na základe svojho krstného mena. Je to vraj spôsobené tým, že ženy sú menej fixované na svoje priezvisko, keďže sa im môže zmeniť, keď sa vydajú, aj niekoľkokrát za život. 

Neprehliadnite: Znamenie, v akom ste sa narodili, predurčuje, akými budete matkami: Čo o vás napovie?

Jeden zo zásadných elementov, na ktorom my ľudia lipneme

Psychológovia si myslia, že sa takto podvedome rozhoduje ohľadom výberu budúcej profesie podľa mena, či už krstného alebo priezviska preto, lebo ľudia sú radi spätí, radi niekam, k niečomu patria a meno, ktoré je s nimi späté od narodenia až po hrob je predsa jeden zo zásadných elementov, na ktorom lipnú, preto sa ho snažia pretaviť napríklad aj do svojej profesie. 

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus