Presunúť na hlavný obsah

VIDEO WORKOUT s vlastnou váhou: Týchto pár minút cvikov denne si nebudete vedieť vynachváliť

Fitness

Cvičiť neznamená len ísť do fitnescentra. Niekedy stačí len k samotnému cvičeniu činka a vlastné telo. Cvičiť tak môžte doma, ale ako sa už oteplilo, tak aj v prírode či na záhrade.

Tento kondičný tréning je zameraný na posilnenie celého tela v dynamickom tempe. Odporúčané časy jednotlivých cvičení si môžete v prípade záujmu predĺžiť, alebo keď nevládzete cvičiť, môžete jednotlivé úseky aj skrátiť.

Čítajte tiež: Slová fitness trénera, ktoré vás nepotešia: Milé dámy, väčšina z vás robí pri chudnutí túto zásadnú chybu

Čo budete potrebovať:

Jednoručnú činku
Priestor aspon 3x3m
Podložku

Prejdeme si postupne jednotlivé cviky. Samotné cviky sú vo videu napísané anglickými názvami, pre maximálne pochopenie vám napíšem jednotlivé postupy.

VIDEO: Kondičný tréning navrhnutý podľa trénera Michaela Achbergera

 

Dumbbell Swing:

Ide o známy cvik, ktorý sa najčatejšie cvičí pomocou kettebellu. V tomto prípade ale použijeme jednorúčku. Pri zdvihu tela vedieme ruky do úrovne ramien. Chrbát v predklone sa snažíme mať vystretý.

Mohlo by vás zaujímať: Do akej miery ovplyvňuje genetika postavu? Odpoveď fitness trénera vysvetľuje, prečo práve vy nemáte telo snov

Blast off pushups:

Ide o variáciu kľukov s použitím nôh. V prvej fáze pohybu vykonávame kľuk, pri vystretí potiahneme zadok k nohám, ktoré zároveň ohneme. Ruky sú v tejto polohe vystreté, hlava je medzi ramenami.

Squat:

Toto je známy cvik - drep. V tejto verzii drepu v spodnej polohe ruky vystierame pred ramenami. Dávame si pozor na to, aby kolená nepresahovali príliš dopredu spodnej polohe.

Pistol push-pull:

Toto je verzia príťahu v predklone s jednou jednorúčkou. Snažte sa pri tomto cviku vykonávať jednotlivé fázy pohybu švihom, rýchlejším pohybom. Jednorúčku priťahujeme smerom k bruchu, pričom zapájame chrbtové svalstvo zatiahnutím ramien do zadnej polohy. Chrbát počas cviku máme stále vystretý. Nohy máme v miernom ohybe, sme v predklone.

Zapojte sa do našej výzvy: 30-dňová FEMINITY VÝZVA pre krajšie telo: Cvik - neviditeľná stolička o stenu dokáže s postavou zázraky

Mountain Climber:

Ide o náročný cvik, veľmi dynamický. Opretými rukami o zem priťahujeme kolená smerom k bruchu švihovým pohybom. Pohľad smeruje na zem, hlava je v predĺžení chrbtice.

Hollow - body hold:

Ide o výdržový cvik, pri ktorom zapojíme hlavne brušné svalstvo. Hlava je opretá o vystreté a spojené ruky. Nohy sú vystreté, vyrovnané, zdvihnuté nad zemou. Snažíme sa počas cvičenia nehýbať s telom ani nemeniť polohu.

Vykonajte všetky cviky v 8 sériách za sebou, medzi jednotlivými cvikmi je 5 sekúnd pauzy.

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe