Presunúť na hlavný obsah

Skutočný príbeh: Prečo som neopustil svoju manželku, aj keď som ju už dávno prestal milovať

Partnerské vzťahy

Dôvodov pre krízu v manželstve je niekoľko. Nedostatok spoločných chvíľ, problémy v pracovnom živote, nevera, či strata záujmu...

Ak žijete vo vyrovnanom a spokojnom vzťahu, patríte k tým šťastnejším. Mnoho partnerstiev a manželstiev prechádza rôznymi krízami. Niektoré sú menšie, niektoré väčšie, ale obe majú spoločného menovateľa. Je ním nespokojnosť. Dôvodov pre krízu v manželstve je niekoľko. Nedostatok spoločných chvíľ, problémy v pracovnom živote, nevera, či strata záujmu. 

Mohlo by vás zaujímať: Pravda o živote po boku týchto znamení: Vieme, s ktorými to nebude prechádzka ružovou záhradou, čo čaká vás?

Andrej sa po siedmych rokoch v manželstve dostal medzi dva horúce kamene. S manželkou Petrou mali dve deti. Obaja prišli do štádia, kedy si v určitých momentoch nevedeli prísť na meno. „Keď som prišiel domov z práce, ešte som ani nezavrel vchodové dvere a už na mňa Petra chŕlila všetko, čo treba zariadiť, kam treba cez víkend ísť.“ Petra patrí k ženám, ktoré majú nalinajkovaný denný, týždenný aj mesačný harmonogram a snažia sa ho plniť. 

Mohlo by vás zaujímať:Opustila som muža, ktorého som nadovšetko milovala, pre tento dôvod...

Keď deti začali chodiť do školy, Andrejova žena si toho naložila v práci na seba pomerne veľa. On patrí taktiež k workoholikom, takže ich životom sa stala práca. „V práci som zostával dlhšie, pretože som nechcel prísť domov a počuť Petin hlas. Vtedy som si uvedomil, že musíme ísť od seba. Petru som prestal milovať a potreboval som si to celé premyslieť. Možno som nebol vysporiadaný sám so sebou, možno s našim vzťahom.

Spoločne sa v tichosti dohodli na dočasnom odlúčení. Andrej mal pocit, že to je lepšie aj pre deti, pretože oni vycítia, že sa v rodine niečo deje. Petra mu po mesiaci povedala, že sa s niekým stretáva. Bol som to ja, kto navrhol odlúčenie. Reálne som rozmýšľal nad žiadosťou o rozvod. V jeden večer mi zavolal môj syn a povedal: ´tatino prídi prosím, potrebujem pomôcť s úlohou z matematiky a mamina matematiku nevie.´“

Mohlo by vás zaujímať:Vybral som si jednoduché dievča, pretože ma omrzeli cieľavedomé ženy, ktoré idú cez mŕtvoly

Na druhý deň som prišiel domov, za svojou rodinou. Myšlienka toho, že ma moje deti potrebujú a myšlienka toho, že môžem prísť nielen o ne, ale i moju ženu, ma zvnútra požierala. Stačil mi mesiac na to, aby som si uvedomil, že manželstvo sa nesmie skončiť kvôli tomu, že máme zlé obdobie.“ A presne toto je dôvodom mnohých stroskotaných vzťahov. Ľudia krízy riešia rozvodmi, preto je každý druhý pár rozvedený. 

Mohlo by vás zaujímať: Pre tento dôvod som povedala svadbe NIE: Nič lepšie som urobiť nemohla...

My sme to s Petrou prekonali, naše deti si to zaslúžia a časom sa situácia zlepšila. Neverím, že by som našiel vzťah, v ktorom by bolo všetko vždy stopercentné.“ Možno to bola žiarlivosť, ktorá rozhodla, alebo jednoducho rozum vyhral nad citmi.

- Najčítanejšie -