Presunúť na hlavný obsah

Vážny problém, ktorý vo vzťahu neustojí veľa mužov: Čím ich aj dokonalá žena odplaší?

Sex a vzťahy

Peniaze môžu byť v mnohých vzťahoch kameňom úrazu. No nemusí to tak byť nevyhnutne. Zoznámte sa s reálnymi skúsenosťami či hypotetickým pohľadom našich mužských čitateľov na to, keď žena zarába viac ako oni.

Zdá sa, že Milan (37) predsudkami minulej doby rozhodne nežije: „Nemám s tým najmenší problém. Po pravde, momentálne žijem s partnerkou, ktorá je skoro o desať rokov mladšia a dokonca sa za posledné roky vo firme tak vyšvihla, že som jej už dávno prestal stíhať, čo sa týka otázky peňazí. Nehovorím, než som si na ten fakt zvykol, trocha mi to trvalo, ale nakoniec som si povedal, že je to úplne jedno, pretože ju milujem a jej vzťah ku mne ani vyššia výplata či postavenie vo firme neovplyvnili.“ 

Mohlo by vás zaujímať: Najbizarnejšie priznania našich mužov o tom, čo všetko dokážu urobiť, keď chvú sex!

Hypotetický názor na vec sme dostali od Marka (28): „Ťažko je o tom hypoteticky hovoriť, napokon, človek nikdy nevie, ako sa zachová. Ale keďže sa poznám a dokážem byť sebakritický, musím priznať, že by mi to asi po chuti vôbec nebolo. Nežijem predsudkami, že žena má sedieť na zadku, starať sa o rodinu a vyvárať mi každý deň teplú večeru, ale fakt, že by si mohla dovoliť dať mi po materiálnej stránke viac než ja jej, by ma naozaj škrel. Moja hrdosť by  utrpela veľmi.“

„Vyrastal som v presvedčení, že muž má byť živiteľom rodiny a táto výchova ma jednoducho nepustila. Napokon moje manželstvo stroskotalo práve na tomto. Z mojej ženy sa zrazu stala veľmi úspešná podnikateľka a ja som v práci počúval posmešky kolegov, že to má celé v réžii a nech si dám pozor, aby jej peniaze nestúpli do hlavy a nenašla si milenca. Nechal som sa zmanipulovať závistlivcami a dnes viem, že som mal byť na ňu hrdý, že sa dokáže takto obracať. Bohužiaľ, už je neskoro,“ smutne konštatuje Richard (34). 

Čítajte tiež: Erotické poviedky: Žiarlivá priateľka mi zničila nielen život, ale i kariéru a to takýmto spôsobom

No nás ženy prekvapil aj tento radikálnejší názor, hoci má dotyčný naň samozrejme právo: „Svet sa fakt zmenil. Ženy si myslia, že sú viac ako muži a snažia sa to dokazovať aj cez peniaze. Moja ex bola na konci nášho vzťahu vďaka peniazom úplne iný človek. Zrazu jej neboli po chuti ani naše zaužívané aktivity a každoročnú tradičnú chatovačku s priateľmi vymenila za koktailové večierky, či stále častejšie služobky so šéfom. Asi vás snáď neprekvapí, že s ním nakoniec aj skončila. Čo už,  vrana k vrane sadá. V tomto prípade bol fakt, že zarobila viac, kameňom úrazu,“ uzatvára Miro (30) s trpkosťou a v hlase.  

Neprehliadnite: Najhoršie vzťahové emócie: Tieto dokážu aj ten najpevnejší zväzok zaručene pochovať. Cítite ich aj vy? 

A čo vy? Neprekážalo by vám, keby žena zarába viac než muž?

spolu hlasovalo 244 ľudí

Áno
56
Nie
188

- Najčítanejšie -